AKCJA DARMOWEGO CZIPOWANIA

Safe Animal

Organizując akcje bezpłatnego czipowania dbamy o bezpieczeństwo Twojego pupila

 

Dzięki nawiązaniu stałej współpracy z międzynarodową bazą danych Safe Animal od wielu lat organizujemy akcje darmowego, elektronicznego znakowania zwierząt mikroczipem. Wszystkie zaczipowane w trakcie naszych akcji zwierzaki są także bezpłatnie rejestrowane w bazie Safe Animal. Akcje organizowane są systematycznie między innymi w Krakowie. Znakowaliśmy zwierzęta także w Koszalinie, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Białogardzie, Bobolicach oraz w Trzebiatowie.

Formularz umożliwiający przeprowadzenie darmowej rejestracji

 

Aby bezpłatnie zarejestrować w międzynarodowej bazie danych Safe Animal czworonoga oznakowanego elektronicznie w trakcie organizowanych przez nas naszych akcji prosimy skorzystać z formularza rejestracyjnego klikając w poniższy baner. Po kliknięciu w baner zostaniecie Państwo przekierowani na stronę, na której należy wpisać kod uprawniający do darmowej rejestracji otrzymany w trakcie akcji bezpłatnego czipowania.

 

 

Sprawdź czy Twój zwierzak został
zarejestrowany w bazie danych

Bardzo ważną czynnością, która powinna nastąpić po zaczipowaniu czworonoga jest jego zarejestrowanie w bazie danych zaczipowanych zwierząt. Czynność ta spowoduje, że po odczytaniu numeru mikroczipa specjalnym czytnikiem lekarz weterynarii, policja lub straż miejska będzie w stanie ustalić dane personalne opiekuna. W praktyce czynność ta polega na przypisaniu danych osobowych oraz numeru telefonu opiekuna do 15-to cyfrowego numeru generowanego przez wszczepiony pod skórę zwierzaka mikroczip.

Najczęściej rejestracji dokonuje lekarz weterynarii po „zaczipowaniu” czworonoga – nie ma on jednak obowiązku dokonać takiej rejestracji – jest to jego dobra wola. Dlatego gorąco zachęcamy do sprawdzenia czy Wasz zwierzak został zarejestrowany w bazie danych. Aby to zrobić wystarczy skorzystać z poniższej wyszukiwarki.

 

Wprowadź 15-to cyfrowy numer mikroczipa
w poniższą wyszukiwarkę


Więcej informacji
o Safe Animal

CiSafe Animal to eksperci w odnajdywaniu zaginionych zwierząt

Rzeczywistość jest taka, że zwierzęta często się gubią. 90% z nich nigdy nie wraca do domu. Właściwe postępowanie sprawia, że można temu zapobiec. Wystarczy zaczipować pupila, a następnie zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL.

Wypadki się zdarzają! Czy jesteś na nie przygotowany?

Średnio 1-3 razy w ciągu swojego życia, zwierzę gubi się właścicielowi. Z przeprowadzonych badań wynika, że tylko 17% zagubionych psów i 2% zagubionych kotów odnajduje drogę powrotną do swojego domu.

Dlaczego zwierzęta się gubią?
– zerwanie się smyczy
– ucieczka przez otwarte drzwi lub okno
– kradzież
– złe zawiązanie smyczy pod sklepem
– ucieczka podczas spaceru, gdy pies „biega wolno”
– panika spowodowana wybuchem fajerwerków lub burzą
– ucieczka z ogrodu pod ogrodzeniem
– panika podczas podróży związana z przebywaniem w nieznanym miejscu
– szok spowodowany wypadkiem komunikacyjnym lub innym zdarzeniem losowym
– pogoń za kotem

Safe Animal chroni zwierzęta dzięki ogromnemu doświadczeniu

By zabezpieczyć swojego pupila musisz go najpierw zaczipować. Pupila zaczipuje lekarz weterynarii. Zrobi to w bardzo prosty sposób – podobny do wykonania zwykłego zastrzyku.

Nie zapomnij o rejestracji

Zaczipowanie psa bez rejestracji w SAFE-ANIMAL nie ma sensu. Zaczipowanie pupila wraz z rejestracją to najlepszy sposób na odnalezienie pupila gdy ten zaginie.

Jeżeli znalazłeś psa lub kota, sprawdź czy ma mikroczip. Możesz to zrobić w każdym gabinecie weterynaryjnym. Jeżeli „znajda” ma mikroczip, to w SAFE-ANIMAL masz szansę odnaleźć dane jego właściciela.

Jak rejestrujemy zwierzęta?

1. Rejestrujesz pupila sam poprzez swoje konto w SAFE-ANIMAL
Na początku załóż swój profil na stronie www.safe-animal.eu. Na adres e-mail podany przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym otrzymasz link aktywacyjny do swojego konta. Kliknij go i zarejestruj się w serwisie. Następnie znajdź zakładkę „DODAJ i zarejestruj pupila”.

2. Pupila rejestruje lekarz weterynarii
Po wykonanym zabiegu iniekcji mikroczipa, weź od lekarza formularz rejestracyjny i dokładnie go wypełnij. Następnie poproś lekarza o wprowadzenie w Twoim imieniu danych do SAFE-ANIMAL.

3. Skorzystaj z rejestracji poprzez wypełnienie formularza na stronie Fundacji Psi Los
Po wykonanym zabiegu iniekcji mikroczipa, prześlij nam niezbędne dane, potrzebne do zarejestrowania pupila, za pomocą specjalnego formularza znajdującego się na naszej stronie. Po otrzymaniu formularza zarejestrujemy pupila bezpłatnie w SAFE-ANIMAL.

Jak SAFE-ANIMAL pomaga odnaleźć drogę powrotną do domu?


Twój pupil może zaginąć

Zaginięcia się zdarzają, ale na szczęście Twój pupil jest zarejestrowany w SAFE-ANIMAL. Zadzwoń do SAFE-ANIMAL lub napisz i zgłoś fakt zaginięcia. Działania związane z poszukiwaniem pupila rozpoczną się natychmiast.

Mobilizacja partnerów SAFE-ANIMAL
Gdy poinformujesz SAFE-ANIMAL o fakcie zaginięcia, stosowna informacja zostanie natychmiast przekazana do najbliższych schroniska dla bezdomnych zwierząt w okolicy zaginięcia Twojego pupila.

SAFE-ANIMAL odnajdzie Twojego pupila
Gdy Twój pupil trafi do lekarza weterynarii, schroniska, bądź fundacji, numer wszczepionego mikroczipa powinien zostać odczytany i sprawdzony w SAFE-ANIMAL.

SAFE-ANIMAL zadzwoni do Ciebie
Twoje dane zostaną natychmiast odnalezione w SAFE-ANIMAL, a konsultanci zadzwonią do Ciebie informując, że Twój pupil się odnalazł.

Będziecie znowu razem
Twoja zguba cała i zdrowa wraca do domu. Jest szczęśliwa jak pozostałe psy, które corocznie odnajdują drogę powrotną dzięki SAFE-ANIMAL.

Dowiedz się więcej o SAFE-ANIMAL


SAFE-ANIMAL
jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.

SAFE-ANIMAL współpracuje z Kliniką XP – systemem wspomagającym obsługę lecznicy dla zwierząt. Wprowadzone przez SAFE-ANIMAL projekty identyfikacji zwierząt wywołały ogromne zainteresowanie władz miast i przekazywanie danych o zaczipowanych zwierzętach i ich właścicielach z lokalnych zbiorów.

SAFE-ANIMAL codziennie wykazuje się ogromną skutecznością w odnajdywaniu zwierząt, również poza granicami kraju. Potwierdzają to dotychczasowe interwencje na terenie Niemiec, Szwajcarii, Anglii, Austrii i Belgii. W ankiecie przeprowadzonej wśród miłośników zwierząt i urzędników administracji publicznej, SAFE-ANIMAL został uznany BAZĄ NR 1 W POLSCE.

Warto wiedzieć


Chciałbym zaczipować psa – czy mogę to zrobić za darmo?

Wszystko zależy od tego, czy lokalne władze podjęły kroki mające na celu finansowanie zabiegów czipowania. Jeśli tak, to można się udać do gabinetów, które wyznaczono do tego celu. Po okazaniu dowodu osobistego i książeczki zdrowia psa, lekarz weterynarii wykona zabieg bezpłatnie. Jeśli jednak miasto nie przewidziało w budżecie tego typu inwestycji, należy pójść do któregoś z gabinetów weterynaryjnych w mieście i zaczipować pupila odpłatnie.

Jak sprawdzić czy dane trafiły do bazy?
Wystarczy odwiedzić stronę www.safe-animal.eu. W zakładce „szukaj” należy wpisać numer mikroczipa naszego pupila. Jeżeli wynik będzie negatywny, oznacza to, że powinniśmy zarejestrować się i samodzielnie wprowadzić dane do zbioru.

Co zrobić w przypadku zmiany nazwiska lub adresu?
W przypadku konieczności aktualizacji adresu lub nazwiska należy skontaktować się z administratorem wpisu (z podmiotem, który dokonał rejestracji w bazie) np. jeśli rejestracja została dokonana w ramach akcji darmowego czipowania przez Fundację Psi Los w sprawie zmiany danych należy skontaktować się z Fundacją Psi Los, jeśli rejestrację przeprowadził lekarz weterynarii należy skontaktować się z tym lekarzem lub lecznicą, w której pracuje.

Samodzielnych zmian we wpisach mogą także dokonywać ci opiekunowie czworonogów, którzy utworzyli konto w serwisie Safe Animal – edycja danych możliwa jest po zalogowaniu się na stronie  safe-animal.eu.

Kto oprócz lekarzy weterynarii ma czytniki?
Strażnicy miejscy, policja i służby celne. Czytniki są również w schroniskach dla bezdomnych zwierząt.

Dokąd się zwrócić gdy znajdę psa z czipem? Jak sprawdzić czy pies go ma?
Najlepiej pójść z psem do najbliższego gabinetu weterynaryjnego. Tam lekarz odczyta numer mikroczipa – najczęściej wszczepia się go po lewej stronie szyi lub między łopatkami – po zeskanowaniu tych miejsc czytnikiem będziemy wiedzieć czy psa zaczipowano.