MARSZ JAMNIKÓW

Pieskie życie zmieniamy
na dobre!

Bezpłatne czipowanie psów w Krakowie

To już XXIV
Marsz Jamników

W niedzielę 9 września centrum Krakowa po raz kolejny opanują jamniki. A to za sprawą „Marszu jamników” Radia Kraków współorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, który tradycyjnie w samo południe przemaszeruje spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie.

Zapraszamy do Krakowa, pod Barbakan i na Rynek Główny nie tylko właścicieli jamników, ale też miłośników wszystkich rozszczekanych czworonogów: będziemy się bawić i pomagać.

Na miejscu będzie można także zaczipować swojego pupila i zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal.

Dodatkowe atrakcje

W programie tegorocznego Marszu, tradycyjnie już nie zabraknie atrakcji. Na stoiskach będzie można zasięgnąć bezpłatnie porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Do dyspozycji jamników i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy i profesjonalny psi fryzjer.

Marsz Jamników to także okazja, aby zwrócić uwagę na problemy związane z agresją wobec zwierząt, – na stoiskach dyżurować będą policjanci Zielonej Strefy Małopolskiej Policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym.

.

Akcja Adopcyjna Radia Kraków

Radio Kraków rozpoczyna kolejną odsłonę wielkiej akcji adopcyjnej „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”, poprzedzającej tegoroczny Marsz Jamników (9 września). Przybliżymy czekające na happy end historie psów, które na swój dom czekają w małopolskich schroniskach.

Rapi z Racławic, Murzynek z Oświęcimia, Rysia ze Skawiny, Dunio z Bolesławia, Czibo z Rzezawy, Lolek z Wielogłosów, a także Jerry Trzy Łapek ze Starego Sącza, Tobiś z Tarnowa i wzruszający psi duet Łatuś i Kenia z Łętkowic – bohaterowie naszej akcji różnią się wiekiem, wzrostem, kolorem, charakterem, temperamentem i psim usposobieniem, łączy je jedno: wciąż wszystkie wyczekują na swojego człowieka i własny dom. To może być Wasz dom!

.

Bezpłatne czipowanie psów!

Podczas Marszu Jamników, w specjalnie oznakowanym namiocie będzie można całkowicie bezpłatnie oznakować elektronicznie (zaczipować) zwierzaka. Każdy zaczipowany pupil zostanie zarejestrowany w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL. Wszyscy zainteresowani systemem elektronicznego znakowania zwierząt otrzymają także broszury, katalogi oraz inne materiały informacyjne.

Implantację mikroczipów w specjalnie oznaczonym namiocie na płycie Rynku Głównego przeprowadzi pani Danuta Florkowska, lekarz weterynarii z Gabinetu Weterynaryjnego DAN-VET (Niepołomice, ul. Mokra 9).

Safe Animal


SAFE-ANIMAL
 we współpracy z Radiem Kraków oraz Fundacją Psi Los od wielu lat pomaga zadbać o bezpieczeństwo czworonogów. Podczas zorganizowanych akcji oznakowano elektronicznie kilkaset psów, kotów, a nawet fretek. Wszystkie z nich zostały zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL. 

SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.