ARCHIWUM

SAFE-ANIMAL bezpłatnie zaczipuje
zwierzaki podczas Marszu Jamników

Tegoroczny Marsz Jamników odbędzie się w niedzielę, 2 września, w Krakowie. Wielbiciele czworonogów spotkają się o godzinie 11.45 pod Barbakanem, skąd przejdą na Rynek Główny w Krakowie. Tematem przewodnim marszu będzie hasło „jamnik – podróżnik”. Na scenie przy Ratuszu nastąpi powitanie gości i rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze jamnicze przebranie – publiczności zaprezentują się jamniki w najoryginalniejszych podróżniczych strojach.

W tym roku Marszowi Jamników towarzyszyć będą też liczne atrakcje dla czworonogów i ich właścicieli – od godz. 10:00 aż do 17:00 na stoiskach wokół sceny zasięgnąć będzie można fachowej porady ekspertów, m.in.

1. Fundacja Psi Los – punkt informacyjny poświęcony znakowaniu zwierząt
2. Fundacja Jamniki Niczyje – punkt informacyjny poświęcony psiej adopcji
3. Punkt „Zielonej Strefy”
4. Punkt porad weterynarza
5. Punkt porad dietetyka zwierzęcego
6. Punkt porad psiego behawiorysty
7. Punkt znakowania psów SAFE-ANIMAL
8. Punkt doradztwa instruktora szkolenia psów
9. Punkt edukacyjny – akcesoria dla psów
10. Punkt bezpłatnej dystrybucji zestawów czystości
11. Punkt petsitterów
12. Salon psiej piękności

Podczas Marszu Jamników, w specjalnie oznakowanym namiocie będzie można całkowicie bezpłatnie oznakować elektronicznie (zaczipować) zwierzaka. Każdy zaczipowany czworonóg zostanie zarejestrowany w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL.

Więcej o współpracy nawiązanej pomiędzy Fundacją Psi Los a Międzynarodową Bazą Danych Zaczipowanych Zwierząt SAFE-ANIMAL dowiecie się klikając w poniższy baner.

.

.

Jeżeli nie wiesz:

– jak wygląda i z czego zbudowany jest mikroczip (transponder)
– jak wygląda czytnik za pomocą którego odczytuje się numer czipa
– gdzie wszczepia się mikroczip zwierzęciu
– jak przebiega zabieg elektronicznego znakowania (czipowania)
– w jakim celu elektronicznie znakowane są zwierzęta
– co umożliwia system elektronicznej identyfikacji zwierząt
– w jakim celu rejestruje się zaczipowane zwierzęta w bazie danych
– jak sprawdzić czy zaczipowany zwierzak został wpisany do bazy danych

Koniecznie odwiedź nasz namiot

Na przybyłych gości czeka wiele niespodzianek ufundowanych przez Międzynarodową Bazę Danych SAFE-ANIMAL między innymi:
– bidony na wodę
– koszulki z logo Safe-Animal
– czapeczki z daszkiem
– nalepki

Wszyscy zainteresowani systemem elektronicznego znakowania zwierząt otrzymają także broszury, katalogi oraz inne materiały informacyjne.

SAFE-ANIMAL we współpracy z Radiem Kraków oraz Fundacją Psi Los nie pierwszy raz pomaga zadbać o bezpieczeństwo czworonogów. W dniu 7 lipca 2012 roku na dziedzińcu Radia Kraków mieszkańcy Krakowa mieli możliwość bezpłatnie zaczipować i zarejestrować swojego pupila. Podczas zorganizowanej akcji oznakowano elektronicznie sześćdziesiąt dziewięć zwierząt (psów, kotów i fretek). Jeszcze tego samego dnia wszystkie z nich zostały zarejestrowane w bazie danych.

SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.