ARCHIWUM

Bezpłatne czipowanie
zwierząt w Krakowie

Radio Kraków, Fundacja Psi Los oraz Międzynarodowa baza danych Safe-Animal serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej akcji darmowego czipowania zwierząt, która odbędzie się w niedzielę, 13 września 2015 roku. Podczas „Marszu Jamników” w specjalnie oznaczonym namiocie pani Danuta Florkowska, lekarz weterynarii z Gabinetu Weterynaryjnego DAN-VET (Niepołomice, ul. Mokra 9) przeprowadzi implantację mikroczipów.

01_marsz_jamnikow_2015

W niedzielę 13 września organizowany przez Radio Kraków „Marsz Jamników” już po raz 21 przejdzie krakowskimi ulicami. To najsympatyczniejszy, najbardziej rozszczekany i z pewnością najdłuższy marsz w historii Krakowa. Punktualnie w samo południe, wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału, pochód największych psich indywidualistów wyruszy spod Barbakanu na Rynek Główny w Krakowie. Pochodowi towarzyszyć będzie Orkiestra Wieniawa z Raciborowic.

Także w tym roku Marszowi Jamników towarzyszyć będą liczne atrakcje dla czworonogów (nie tylko tych najdłuższych i długich) i ich właścicieli. Od godziny 10:00 do 14:30 na stoiskach wokół sceny zasięgnąć będzie można fachowej porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty, instruktora szkolenia psów, zoofizjoterapeuty, rehabilitanta zwierzęcego oraz dowiedzieć się czegoś więcej o pracy petsitterów.

Śledzącym aktualne trendy mody polecamy profesjonalny salon psiej piękności, w którym bezpłatnie będzie można ostrzyc i wytrymować swojego pupila a tym, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela – punkt bezpłatnego elektronicznego znakowania tzw. czipowania.

Podobnie jak w ubiegłym roku Marsz Jamników będzie także pretekstem, aby zwrócić uwagę na problemy związane z porzucaniem psów i ich adopcją. W ramach stoisk zaplanowany został punkt informacyjny „Zielonej Strefy” małopolskiej policji, na którym policjanci służyć będą poradami, w jaki sposób reagować na agresję wobec zwierząt, znęcanie się i złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy, a wolontariusze Fundacji Psi Los opowiedzą o idei psiej adopcji.

 

02_marsz_jamnikow_2015

STOISKA NA MARSZU JAMNIKÓW

– Punkt znakowania psów (czipowanie) i wprowadzanie do bazy „Safe- Animal”
– Punkt porad dietetyków zwierzęcych
– Salon psiej piękności – Leopardus
– Punkt „Zielonej Strefy” Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
– Punkt porad zoofizjoterapeuty i rehabilitanta zwierzęcego
– Punkt porad lekarzy weterynarii
– Punkt porad instruktora szkolenia psów
– Punkt porad psiego behawiorysty i petsittera
– Producent karm dla psów, kotów i gryzoni marki HARRINGTONS

 

BEZPŁATNE CZIPOWANIE ZWIERZĄT

Podczas Marszu Jamników, w specjalnie oznakowanym namiocie będzie można całkowicie bezpłatnie oznakować elektronicznie (zaczipować) zwierzaka. Każdy zaczipowany pupil zostanie zarejestrowany w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL. Wszyscy zainteresowani systemem elektronicznego znakowania zwierząt otrzymają także broszury, katalogi oraz inne materiały informacyjne.

07_marsz_jamnikow_2015

JEŻELI NIE WIESZ:

– jak wygląda i z czego zbudowany jest mikroczip (transponder)
– jak wygląda czytnik za pomocą którego odczytuje się numer czipa
– gdzie wszczepia się mikroczip zwierzęciu
– jak przebiega zabieg elektronicznego znakowania (czipowania)
– w jakim celu elektronicznie znakowane są zwierzęta
– co umożliwia system elektronicznej identyfikacji zwierząt
– w jakim celu rejestruje się zaczipowane zwierzęta w bazie danych
– jak sprawdzić czy zaczipowany zwierzak został wpisany do bazy danych

KONIECZNIE ODWIEDŹ NASZ NAMIOT

Formularz uprawniający do bezpłatnej rejestracji w międzynarodowej
Bazie Danych SAFE – ANIMAL i EUROPETNET w Brukseli
znajdziecie Państwo

Implantację mikroczipów w specjalnie oznaczonym namiocie na płycie Rynku Głównego przeprowadzi pani Danuta Florkowska, lekarz weterynarii z Gabinetu Weterynaryjnego DAN-VET (Niepołomice, ul. Mokra 9).

 

dan-vet_logo

 

SAFE-ANIMAL we współpracy z Radiem Kraków oraz Fundacją Psi Los od wielu lat pomaga zadbać o bezpieczeństwo czworonogów. Podczas zorganizowanych akcji oznakowano elektronicznie kilkaset psów, kotów a nawet fretek. Wszystkie z nich zostały zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL. Podczas ubiegłorocznego Marszu Jamników, na płycie Rynku Głównego bezpłatnie zaczipowanych i zarejestrowanych zostało ponad sto psów.

SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.