ZAPRASZAMY NA

Bezpłatne czipowanie psów
w Bobolicach


Fundacja Psi Los, Straż Miejska w Bobolicach oraz Międzynarodowa Baza Danych Safe – Animal serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji darmowego, elektronicznego znakowania psów mikroczipem, która odbędzie się w niedzielę 7 października 2018 roku w godzinach od 11:00 do 15:00 w Gabinecie Weterynaryjnym pana Huberta Nawrockiego, mieszczącym się w Bobolicach przy Placu Zwycięstwa 7.

Wszystkie zwierzęta zostaną także bezpłatnie zarejestrowane w bazie Safe – Animal dzięki temu możliwe będzie natychmiastowe ustalenie danych personalnych opiekuna zaginionego czworonoga.

 

OZNAKUJ ELEKTRONICZNIE SWOJEGO PSA CZIPEM

.

SZYBKO – zabieg trwa kilka sekund
                     BEZBOLEŚNIE – jak zwykłe ukłucie igłą
                                         JEDNORAZOWO – raz na całe życie
                                                             BEZPIECZNIE – czip nie zagraża zdrowiu


Gabinet Weterynaryjny Hubert
Nawrocki

Bobolice, Plac Zwycięstwa 7

Niedziela, 7 października 2018

od 11:00 do 15:00

 

 

 

 

Mikroczip

Elektroniczne znakowanie zwierząt polega na wszczepieniu pod skórę pupila tzw. transpondera, przypominającego swym wyglądem dwa ziarnka ryżu.

transponderImplantacja mikroczipa

W praktyce czynność elektronicznego oznakowania jest bardzo prosta, trwa zaledwie kilka sekund, a co najważniejsze jest praktycznie bezbolesna dla czworonoga. Transponder wszczepia się pod skórę za pomocą specjalnego aplikatora do złudzenia przypominającego swym wyglądem strzykawkę.

strzykawka_czipCzytnik

Wszczepiony pod skórę zwierzęcia transponder popularnie nazywany czipem posiada zakodowany, jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny 15-to cyfrowy numer, który można odczytać za pomocą specjalnego urządzenia tzw. czytnika. Urządzenia takie dostępne są praktycznie w każdym gabinecie weterynaryjnym w Polsce. Odczytanie numeru trwa dosłownie kilka sekund, w praktyce czynność ta polega na zbliżeniu czytnika do zwierzęcia. Na wyświetlaczu pojawia się niezmienny, zakodowany w transponderze numer.

czytnik_transponderow

Unikatowy numer

Odczytany przez czytnik unikatowy numer mikroczipa pozwala ustalić kto jest opiekunem zwierzaka. Jednak, żeby można było ustalić wszystkie dane personalne właściciela należy wcześniej zarejestrować swojego pupila w przynajmniej jednej bazie danych oznakowanych elektronicznie (zaczipowanych) zwierząt. Gdyby zdarzyło się, że zwierzak ucieknie, zagubi się, lub zostanie skradziony, każda osoba która dysponuje czytnikiem np. lekarz weterynarii po odczytaniu 15-to cyfrowego numeru i wprowadzeniu numeru do specjalnej wyszukiwarki odnajdzie dane personalne opiekuna, a następnie zawiadomi o tym gdzie przebywa zwierzak.

Uwaga!!!

Prosimy nie mylić systemu elektronicznego oznakowania (czipowania) zwierząt z systemem GPS. Za pomocą wszczepionego czipa nie damy rady ustalić miejsca w którym przebywa zwierzak. Wszczepiony pod skórę transponder (czip) generuje jedynie 15-to cyfrowy numer, możliwy do odczytania za pomocą czytnika.

Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem do wyrobienia paszportu, który trzeba posiadać aby móc legalnie podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.

Darmowa rejestracja

Dzięki nawiązaniu stałej współpracy pomiędzy naszą Fundacją a SAFE-ANIMAL macie Państwo możliwość całkowicie bezpłatnie zarejestrować swojego pupila w największej ogólnopolskiej i międzynarodowej bazie danych zaczipowanych zwierząt.

00reksio.

Safe – Animal

Jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii.

Jeżeli chcesz, aby nasza Fundacja zarejestrowała Twojego pupila w bazie danych SAFE-ANIMAL, skorzystaj z formularza rejestracyjnego, klikając w baner powyżej. W ciągu 48 godzin dane zostaną bezpłatnie zarejestrowane w bazie. Od tego momentu odnalezienie właściciela po odczytaniu numeru czipa będzie już tylko formalnością.

Więcej informacji o Międzynarodowej Bazie Danych Safe – Animal
otrzymacie Państwo klikając w poniższy baner

safe_animal_logo_


Pobierz plakat