ARCHIWUM

SAFE-ANIMAL
czipowanie psów
podczas Marszu Jamników

Radio Kraków, Międzynarodowa Baza Danych SAFE-ANIMAL oraz Fundacja Psi Los serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej akcji darmowego elektronicznego znakowania zwierząt, która odbędzie się w niedzielę 8 września 2013 roku. Podczas „Marszu Jamników” w godzinach od 10:00 do 14:30, w specjalnie oznakowanym namiocie na płycie Rynku Głównego w Krakowie będzie można całkowicie bezpłatnie oznakować elektronicznie (zaczipować) swojego czworonoga. Każdy zaczipowany zwierzak zostanie od razu zarejestrowany w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL. Serdecznie zapraszamy.

Tegoroczradio_krakow_nny Marsz Jamników odbędzie się w niedzielę, 8 września, w Krakowie. Wielbiciele czworonogów spotkają się o godzinie 11.45 pod Barbakanem, skąd przejdą na Rynek Główny w Krakowie. Tematem przewodnim marszu będzie hasło „Długość ma znaczenie”. Na scenie przy Ratuszu nastąpi powitanie gości i rozstrzygnięcie konkursu na najdłuższego jamnika.

Marszowi Jamników podobnie jak w ubiegłym roku towarzyszyć będą liczne atrakcje dla czworonogów i ich właścicieli. Od godz. 10:00 do 14:30 na stoiskach wokół sceny na Rynku zasięgnąć będzie można fachowej porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty, specjalisty od szkolenia psów, będzie można oznakować swojego pupila (bezpłatne czopowanie), skorzystać z salony psiej piękności i dowiedzieć się czegoś więcej o pracy pet-sitterów. Marsz Jamników to także okazja, aby zwrócić uwagę na smutny problem porzucania psów i nieco weselszy aspekt – ich adopcję. W ramach stoisk zaplanowany został punkt informacyjny „Zielonej Strefy” małopolskiej policji, na którym policjanci służyć będą poradami, w jaki sposób reagować na agresję wobec zwierząt, znęcanie się i złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy.

Podczas Marszu Jamników, w specjalnie oznakowanym namiocie będzie można całkowicie bezpłatnie oznakować elektronicznie (zaczipować) zwierzaka. Każdy zaczipowany pupil zostanie zarejestrowany w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL.

Więcej o współpracy pomiędzy Fundacją Psi Los a Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL dowiecie się klikając w poniższy baner.

.safe_reksio

.

JEŻELI NIE WIESZ:

– jak wygląda i z czego zbudowany jest mikroczip (transponder)
– jak wygląda czytnik za pomocą którego odczytuje się numer czipa
– gdzie wszczepia się mikroczip zwierzęciu
– jak przebiega zabieg elektronicznego znakowania (czipowania)
– w jakim celu elektronicznie znakowane są zwierzęta
– co umożliwia system elektronicznej identyfikacji zwierząt
– w jakim celu rejestruje się zaczipowane zwierzęta w bazie danych
– jak sprawdzić czy zaczipowany zwierzak został wpisany do bazy danych

KONIECZNIE ODWIEDŹ NASZ NAMIOT

SAFE-ANIMAL we współpracy z Radiem Kraków oraz Fundacją Psi Los nie pierwszy raz pomaga zadbać o bezpieczeństwo czworonogów. W dniach 7 lipca 2012 roku oraz 20 kwietnia 2013 roku na dziedzińcu Radia Kraków mieszkańcy Krakowa mieli możliwość bezpłatnie zaczipować swoje zwierzaki. Podczas zorganizowanych akcji oznakowano elektronicznie ponad sto psów, kotów a nawet fretek. Wszystkie z nich zostały zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL. Podczas ubiegłorocznego Marszu Jamników, na płycie Rynku Głównego bezpłatnie zaczipowanych i zarejestrowanych zostało sto psów.

SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.