XXV MARSZ JAMNIKÓW

Pieskie życie zmieniamy
na dobre!

Bezpłatne czipowanie psów w Krakowie

To już XXV
Marsz Jamników

15 września miłośnicy i sympatycy jamników już po raz 25. spotkają się w Krakowie, aby w samo południe przejść w radosnym i merdającym pochodzie spod Barbakanu na Rynek Główny. „Marsz jamników” organizowany przez Radio Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Zapraszamy do Krakowa, pod Barbakan i na Rynek Główny nie tylko właścicieli jamników, ale też miłośników wszystkich rozszczekanych czworonogów: będziemy się bawić i pomagać.

Na miejscu będzie można także zaczipować swojego pupila i zarejestrować go w Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal.

Dodatkowe atrakcje

W programie tegorocznego Marszu, tradycyjnie już nie zabraknie atrakcji. Na stoiskach będzie można zasięgnąć bezpłatnie porad psich ekspertów i skorzystać z różnorakich usług. Do dyspozycji jamników i ich właścicieli będą m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, behawiorysta, instruktor szkolenia psów, zoofizjoterapeuta, rehabilitant zwierzęcy i profesjonalny psi fryzjer.

Marsz Jamników to także okazja, aby zwrócić uwagę na problemy związane z agresją wobec zwierząt, – na stoiskach dyżurować będą policjanci Zielonej Strefy Małopolskiej Policji i wolontariusze Fundacji Psi Los, która niesie pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym.

.

Bezpłatne czipowanie psów!

Podczas Marszu Jamników, w specjalnie oznakowanym namiocie będzie można całkowicie bezpłatnie oznakować elektronicznie (zaczipować) zwierzaka. Każdy zaczipowany pupil zostanie zarejestrowany w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL. Wszyscy zainteresowani systemem elektronicznego znakowania zwierząt otrzymają także broszury, katalogi oraz inne materiały informacyjne.

Implantację mikroczipów w specjalnie oznaczonym namiocie na płycie Rynku Głównego przeprowadzi pani Danuta Florkowska, lekarz weterynarii z Gabinetu Weterynaryjnego DAN-VET (Niepołomice, ul. Mokra 9).

Safe Animal


SAFE-ANIMAL
 we współpracy z Radiem Kraków oraz Fundacją Psi Los od wielu lat pomaga zadbać o bezpieczeństwo czworonogów. Podczas zorganizowanych akcji oznakowano elektronicznie ponad dwa i pół tysiąca psów, kotów, a nawet fretek. Wszystkie z nich zostały zarejestrowane w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL. 

SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. To jedyna baza zwierząt, która bezpośrednio współpracuje z największymi miastami w Polsce, w których realizowane są programy czipowania psów (Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin). Prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii, którzy samodzielnie bądź z ramienia urzędu miasta przeprowadzają usługę czipowania zwierząt.