VI EDYCJA AKCJI

Burek sam
nie poprosi o pomoc

Ogólnopolska zbiórka na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w X edycji akcji
„Burek sam nie poprosi o pomoc”.

Kliknij TUTAJ i pomóż nam nakarmić głodne psy!

Dzięki Wam w VI edycji akcji

zebraliśmy…

złotych i 49 groszy 🙂

 

Ostateczne rozliczenie akcji znajdziecie na końcu strony

BUREK SAM NIE POPROSI…

Ogólnopolska
zbiórka karmy

W okresie od 15 listopada 2018 do 15 stycznia 2019 roku Interia oraz Fundacja Psi Los organizowały VI edycję ogólnopolskiej zbiórki karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt.

W zbiórce brały udział wybrane schroniska, przytuliska oraz fundacje z województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Zbirórkę wspiera:

Dzięki hojnej pomocy Darczyńców od sześciu lat zbieramy środki, które przeznaczamy na zakup karmy dla najbardziej potrzebujących zwierząt. Nasza akcja organizowana jest zawsze w sezonie zimowym na przełomie grudnia i stycznia, a więc w okresie bardzo trudnym dla schroniskowych czworonogów. Kiedy temperatura otoczenia spada (często poniżej zera), zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Zwierzęta, aby ogrzać swój organizm, potrzebują zjeść więcej karmy, najlepiej wysokoenergetycznej, której ze względu na cenę zazwyczaj w schroniskach brakuje.

Wytypowane przez nas schroniska i przytuliska zapewniają tymczasowy dom dla wielu bezdomnych i niechcianych zwierząt. Trafiają tam psy i koty, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli, ale i te, które zostały przez nich porzucone. To miejsca, do których przyjmowane są także zwierzęta w kiepskiej kondycji, potrzebujące kosztownego leczenia, karmy czy akcesoriów. Osoby opiekujące się czworonogami starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki bytowania, fachową opiekę i bezpieczeństwo. Ich marzeniem jest podarować czworonogom to czego najbardziej potrzebują – prawdziwego domu.

AMBASADOREM AKCJI JEST

Dorota Sumińska

Dorota Sumińska urodziła się w 1957 roku. Jest absolwentką wydziału medycyny weterynaryjnej SGGW, lekarzem weterynarii z wieloletnią praktyką, specjalistką od chorób psów i kotów, wegetarianką, publicystką, autorką wielu powieści, książek i poradników poświęconych wszystkim , żywym istotom. Pisze dla dorosłych i dla dzieci. Z zamiłowania jest psychologiem zwierzęcym i przyrodnikiem. Z pasją oddaje się opiece nad zwierzętami. Podwarszawski dom dzieli z dwudziestoma  zwierzętami zabranymi z niedoli. Prowadziła programy telewizyjne w TVP1 i radiowe w I Programie Polskiego Radia. Od wielu lat prowadzi w radiu TOK FM autorską audycję „Wierzę w zwierzę”. Za pośrednictwem mediów udziela porad dotyczących odpowiedniego podejścia i szacunku do naszych braci mniejszych. Kontynuuje prywatną praktykę lekarsko-weterynaryjną w swoim gabinecie na warszawskich Bielanach.

APEL DZIENNIKAREK PORTALU

INTERIA

Dzięki poprzednim V edycjom akcji wraz z portalem INTERIA udało się nam zebrać ponad 142 tys. zł, a tym samym napełnić ponad 86 tysięcy psich i kocich misek.
To ogromny Wasz sukces! W tej edycji naszej akcji jest jeszcze lepiej – mamy uzbieranych już ponad 90 tys. zł. Jeśli dobijemy do 100 tys. złotych, będziemy mieć ponad 17 tys. kg karmy. To pozwoli nam napełnić około 60 tys psich i kocich misek! Tylko w tym roku! Czy to nie piękne? Zawalczmy o to! Apelują – Magdalena Tyrała i Katarzyna Wilk.
Dodatkową wspaniałą rzeczą, jaka miała miejsce w tegorocznej edycji akcji są adopcje, jakie się dokonały, naszych psich bohaterów, którzy wystąpili w filmach promujących akcję. Niezwykle bardzo się z tego cieszymy! A zatem, do dzieła! – dodają dziennikarki portalu INTERIA.

 

Lista miejsc

Poniżej lista schronisk, przytulisk i fundacji biorących udział
w VI edycji akcji „Burek sam nie poprosi o pomoc”

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu
Społeczne Schronisko dla Zwierząt „Fauna” w Rudzie Śląskiej
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt “Psia Chata” w Chorzowie
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Azorek” w Obornikach Wielopolskich
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Zwierzakowo” w Posadówku
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „AS” w Kłomnicach
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Medor” w Zgierzu
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” w Brodnicy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Przytulisko” w Chojnicach
Fundacja „Jedno Serce Nie Da Rady” w Białymstoku
Fundacja “Duch Leona” w Dobrej Woli
Fundacja “Ogon Do Góry” w Kołobrzegu
Fundacja „Koci Zakątek” we Wrocławiu
Fundacja „Nasze Koty” w Zelczynie
Przytulisko dla kotów Anny Jajus w Gliwicach
Przytulisko dla Psów i Kotów w Harbutowicach
Przytulisko dla Zwierząt w Głownie
Przytulisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łętkowicach
Przytulisko Fundacji Znajdki koło Radzymina
Hospicjum dla psów “Staruszkowo” w Krzewiu Małym
Azyl psiaków szukających domu w Augustowie
Ośrodek Terapeutyczno – Edukacyjny Psierociniec w Zbiersku
Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks
Inspektorat OTOZ Animals w Zakopanem

Wspomóż naszą Fundację!

Jeśli chcesz wesprzeć działania naszej Fundacji przekaż dowolnej wielkości darowiznę dokonując wpłaty na rachunek bankowy Fundacji Psi Los. Darowiznę możesz także przekazać za pomocą szybkich przelewów bankowych realizowanych przez Dotpay oraz płatności online realizowanych przez PayPal.

Jeśli chcesz wesprzeć działania naszej Fundacji przez portal Ratujemy Zwierzaki przekaż dowolnej wielkości darowiznę. Możesz zrobić to jednorazowo albo cyklicznie każdego miesiąca. Portal Ratujemy Zwierzaki stworzony przez Fundację SiePomaga to społeczność miłośników zwierząt, troszczących się i dbających o istoty, które same o to nie poproszą. Aby przekazać darowiznę kliknij w zamieszczone poniżej banery.

NIESPODZIANKA

500 kg karmy od Chicopee

Firma Chicopee partner VI ogólnopolskiej zbiórki „Burek sam nie poprosi o pomoc” postanowił podarować nam 500 kilogramów wysokiej jakości suchej karmy dla psów. Tradycyjnie postanowiliśmy przekazać karmę schroniskom, przytuliskom i fundacjom biorącym udział w naszej akcji.

Kto otrzyma niespodziankę od Chicopee? Zdecydujcie Państwo sami!

Serdecznie zachęcamy do udziału w głosowaniu, w którym wyłonimy trzy miejsca biorące udział w naszej akcji, miejsca te otrzymają dodatkowo 500 kg karmy dla psów od Chicopee. Głosowanie rozpocznie się 1 stycznia 2019 roku o godzinie 00:00 i potrwa do 15 stycznia 2019 roku do godziny 23:59.

Zwycięzca, który zdobędzie najwięcej głosów w ankiecie otrzyma 300 kg karmy, miejsce drugie dostanie 150 kg karmy, a dla trzeciego miejsca mamy nagrodę pocieszenia tj. 50 kg karmy.

Oficjalne wyniki głosowania!

Wszystko stało się jasne…

300 kg wysokiej jakości karmy od Chicopee otrzyma Przytulisko Fundacji Znajdki koło Radzymina

150 kg wysokiej jakości karmy od Chicopee otrzyma Schronisko dla Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku

50 kg wysokiej jakości karmy od Chicopee otrzyma Przytulisko Fundacji „Człowiek dla Zwierząt” w Łętkowicach

WYŚLIJ ZDJĘCIE I WYGRAJ CENNE NAGRODY

Konkurs w Interia

Mamy dla Was wyjątkowy konkurs! Do wygrania trzy zestawy zawierające: lokalizator GPS dla psa z roczną subskrypcją (Pakiet Ambasadora) o łącznej wartości 537 złotych każdy oraz zapas karmy. Co trzeba zrobić? Wystarczy dodać na Instagramie zdjęcie swojego pupila, opisać w kilku zdaniach jego najbardziej spektakularną ucieczkę i co bardzo ważne zdjęcia oznaczyć hasztagami #ucieczkapupila oraz #kobietainteria. Konkurs trwa do 12 grudnia 2018 do godziny 12:00. Z niecierpliwością czekamy na Wasze zdjęcia i historie! Aby wziąć udział w konkursie kliknij TUTAJ

SŁUCHAJ RADIA I WYGRAJ LOKALIZATOR

Konkurs w Radio Kraków

Producent urządzenia “Bezpieczne Zwierzę”, zajmujący się sprzedażą lokalizatorów GPS dla pupili postanowił podarować trzy lokalizatory o łącznej wartości 537 złotych każdy , które można będzie wygrać w podczas konkursów organizowanych w trakcie trwania audycji radiowej “Klinika Zdrowego Chomika” emitowanej na antenie Radia Kraków w trzy kolejno następujące po sobie soboty tj. 8 grudnia, 15 grudnia i 22 grudnia. Audycje emitowane są na żywo, w godzinach od 9:00 do 10:00. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy słuchać Radia Kraków! Sponsorem w nagród jest producent urządzenia “Bezpieczne Zwierzę”, zajmujący się sprzedażą lokalizatorów GPS dla pupili. Radio Kraków możesz słuchać ON LINE klikając TUTAJ

ZNAJDŹ SWOJEGO PUPILA ZAWSZE I WSZĘDZIE

Lokalizator GPS

Z wielką radością informujemy, że do naszej akcji dołączyła Firma LOCON zajmująca się sprzedażą lokalizatorów GPS dla zwierząt przekazując na rzecz naszej Fundacji kilkanaście sztuk lokalizatorów, które zostaną rozdane w drodze organizowanych konkursów.

Lokalizator GPS to niewielkie, łatwe w użyciu urządzenie przyczepiane do obroży, które dzięki zaawansowanej technologii komórkowej oraz sygnałowi GPS pomoże Wam znaleźć czworonoga w ciągu dosłownie kilku minut. Dzięki aplikacji na telefon, tablet lub komputer zobaczycie na mapie gdzie aktualnie przebywa. Po przymocowaniu lokalizatora do obroży możecie być spokojni o bezpieczeństwo Waszego pupila. Więcej informacji o lokalizatorach GPS znajdziecie <TUTAJ>

PATRONEM MEDIALNYM AKCJI JEST

Radio Kraków

Sponsorem naszej akcji jest:

Zbiórkę „Burek sam nie poprosi o pomoc” wspierają:

Rozliczenie VI edycji akcji:

W VI edycji akcji „Burek sam nie poprosi o pomoc zebraliśmy łącznie 112 737,49 PLN – w poniższym zestawieniu ujęliśmy także kwotę „wspólną”, którą postanowiliśmy podzielić równo na 33 miejsca biorące udział w naszej akcji.

1248,08 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Zwierzakowo” w Posadówku
1354,87 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
1384,53 Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks
1422,76 Przytulisko dla Zwierząt w Głownie
1460,05 Ośrodek Terapeutyczno – Edukacyjny Psierociniec w Zbiersku
1549,15 Fundacja “Ogon Do Góry” w Kołobrzegu
1681,12 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Azorek” w Obornikach Wielopolskich
1724,57 Fundacja „Nasze Koty” w Zelczynie
1744,69 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „AS” w Kłomnicach
1833,20 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu
1997,44 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Przytulisko” w Chojnicach
2016,54 Azyl psiaków szukających domu Sonieczkowo w Augustowie
2203,97 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie
2338,68 Fundacja „Jedno Serce Nie Da Rady” w Białymstoku
2410,72 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu
2645,82 Przytulisko dla kotów Anny Jajus w Gliwicach
2751,83 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” w Brodnicy
3041,57 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku
3194,67 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt “Psia Chata” w Chorzowie
3194,72 Inspektorat OTOZ Animals w Zakopanem
3408,58 Społeczne Schronisko dla Zwierząt „Fauna” w Rudzie Śląskiej
3514,48 Fundacja “Duch Leona” w Dobrej Woli
3552,47 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu
3654,92 Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu
3745,30 Fundacja „Koci Zakątek” we Wrocławiu
3778,27 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach
4057,80 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu
4141,84 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Medor” w Zgierzu
5747,47 Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach
7529,35 Przytulisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łętkowicach
8122,90 Przytulisko Fundacji Znajdki koło Radzymina
8611,58 Przytulisko dla Psów i Kotów w Harbutowicach
11673,55 Hospicjum dla psów “Staruszkowo” w Krzewiu Małym

Karma rusza w Polskę…

W dniu 23 stycznia wyruszyły w drogę dwie przesyłki zawierające mnóstwo dobrej karmy. Jedna z nich trafi do Azylu Psiaków Szukających Domu „Sonieczkowo” w Augustowie, a druga do Fundacji „Jedno Serce Nie Da Rady” w Białymstoku.

W dniu 24 stycznia smakowita karma Chicopee wyruszyła w drogę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” w Brodnicy oraz do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Azorek” w Obornikach Wielkopolskich.

W dniu 25 stycznia kolejna transza karmy wyruszyła w daleką drogę. Tym razem karma Chicope pojechała do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu oraz do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Zwierzakowo” w Posadówku.

W dniu 25 stycznia wysłaliśmy kolejną transzę karmy. Tym razem do Społecznego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „FAUNA” w Rudzie Śląskiej. Mamy nadzieję, że przynajmniej na jakiś czas zaspokoimy potrzeby żywieniowe tamtejszych czworonogów.

W dniu 31 stycznia wysłaliśmy dwie olbrzymie palety mokrej karmy dla psów w puszkach. Dolina Noteci trafi tym razem do Hospicjum Starych i Schorowanych Psów „STARUSZKOWO” w Krzewiach Małych.

W dniu 4 lutego w drogę wyruszyły dwie kolejne palety. Tym razem do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku oraz dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu

5 lutego – kolejne wysyłki smakowej karmy. Tym razem cieszyć będą się czterołapy z Zakopiańskiego OTOZ. Pyszne jedzonko otrzymają też koty z Fundacji Nasze Koty “Na Zdrowie” Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom z Zelczyny.

W dniu 6 lutego miały miejsce kolejne wysyłki karmy. Tym razem spora porcja trafi niebawem do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „AS” w Kłomnicach oraz do podopiecznych Fundacji “Ogon Do Góry” w Kołobrzegu.