ARCHIWUM

Burek sam nie poprosi o pomoc
ogólnopolska zbiórka karmy
dla schronisk i przytulisk

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w X edycji akcji
„Burek sam nie poprosi o pomoc”.

Kliknij TUTAJ i pomóż nam nakarmić głodne psy!

01_burek

. Ogólnopolską zbiórkę „Burek sam nie poprosi o pomoc” wspiera Portal INTERIA.PL

  interia_logo_new

Portal INTERIA.PL oraz Fundacja Psi Los serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej zbiórce karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt, która odbędzie się w dniach od 15 grudnia 2014 roku do 31 stycznia 2015 roku. W zbiórce biorą udział wybrane schroniska i przytuliska z województwa śląskiego oraz małopolskiego.

 

Zima zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią bardzo trudny czas dla schroniskowych czworonogów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Fundacja Psi Los, której jednym z głównych celów jest wspieranie placówek opiekujących się bezdomnymi zwierzętami, ogłasza zbiórkę środków, za które zakupiona zostanie karma dla psów i kotów.

 

Wytypowane przez nas schroniska i przytuliska zapewniają tymczasowy dom dla wielu bezdomnych i niechcianych zwierząt. Trafiają tam psy i koty, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli, ale i te, które zostały przez nich porzucone. To miejsca, do których przyjmowane są także zwierzęta w kiepskiej kondycji, potrzebujące kosztownego leczenia, karmy czy akcesoriów. Osoby opiekujące się czworonogami starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki bytowania, fachową opiekę i bezpieczeństwo. Ich marzeniem jest podarowanie czworonogom tego, czego najbardziej potrzebują – prawdziwego domu.

 

Jeśli chcesz wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w wymienionych poniżej schroniskach i przytuliskach przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki Tobie przysłowiowy Burek otrzyma pełną michę karmy!

 


 

schronisko_tychy

 

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach 43-100 Tychy, ul. Przejazdowa 101 tel. 32 323 93 98

 


 

.

 

schronisko_ruda_slaska

 

Społeczne Schronisko dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej 41-700 Ruda Śląska, ul. Bujoczka 2 tel. 32 24 80 362

 


 

.

 

schronisko_sosnowiecSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu 41-200 Sosnowiec, ul. Baczyńskiego 11a tel. 32 293 75 56

 


 

.

 

schronisko_bytom

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu 41-923 Bytom Miechowice, ul. Łaszczyka 18 tel. 32 395 21 75

 


 

.

 

przytulisko_harbutowice

 

Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej 32-440 Sułkowice, Harbutowice 235 tel. 12 273 30 98

 


 

.przytulisko_w_letkowicach

 

Przytulisko „ORAVICA” w Łętkowicach 32-107 Radziemice, Łętkowice Kolonia 59 tel. 783 553 197

.


.

Osoby, które zechcą przyłączyć się do naszej zbiórki, mogą przekazać dowolnej wielkości darowiznę na rachunek bankowy Fundacji Psi Los. Z pozyskanych w ten sposób środków zostanie zakupiona karma, którą następnie przekażemy do wskazanego schroniska (przytuliska). Aby przekazać darowiznę, należy kliknąć w baner konkretnego schroniska lub przytuliska.

.psi_los_logo

.


. Darowiznę można także przekazać za pomocą szybkich przelewów bankowych realizowanych przez Centrum Rozliczeniowe Dotpay. Aby przekazać darowiznę, należy kliknąć w baner konkretnego schroniska lub przytuliska.

dotpay_button

.


. Darowiznę można także przekazać za pomocą szybkich przelewów bankowych realizowanych przez PayPal. Aby przekazać darowiznę, należy kliknąć w baner konkretnego schroniska lub przytuliska.

paypal_

.


.

Nieobojętni na los potrzebujących zwierząt właściciele firmy DekumDekum zajmującej się projektowaniem i produkcją bajecznie kolorowych i całkowicie niepowtarzalnych toreb z wizerunkami psów i kotów postanowili dołączyć do akcji „Burek sam nie poprosi o pomoc” – podarowali Fundacji Psi Los kilka egzemplarzy swoich produktów, które biorą udział w aukcji charytatywnej.

dekumdekum


.

 

Nikt nie spodziewał się tak dużego odzewu - dzięki zakrojonej na szeroką skalę współpracy polegającej na rozpowszechnieniu informacji o organizowanej akcji oraz dzięki hojności darczyńców, którym za udział w zbiórce serdecznie dziękujemy, udało się zebrać 19 523,99 PLN z czego na poszczególne schroniska i przytuliska 18569,63 PLN.   Różnica w wysokości 954,36 PLN zostanie przekazana jednemu z miejsc biorących udział w naszej zbiórce, a miejsce to zostanie wyłonione w drodze głosowania. Za pozyskane środki udało się zakupić 1572 kg karmy dla zwierząt oraz 2228 kg mięsa. Łącznie zakupiliśmy 3800 kg pożywienia. Przyjmując, że średnie dzienne zapotrzebowanie pożywienia (karmy) dla jednego psa wynosi 0,35 kg, napełniliśmy prawie 11 tysięcy misek.  Co ważne, każde biorące udział w akcji schronisko i przytulisko mogło sprecyzować jakiego rodzaju dary (karma) są im najbardziej potrzebne.

Schronisko w Bytomiu zdecydowało się na większą ilość karmy średniej jakości i otrzymało 41 sztuk 15 kg worków karmy (615 kg).

Schronisko w Sosnowcu zdecydowało się na mniejszą ilość karmy wysokoenergetycznej bardzo dobrej jakości i otrzymało 20 sztuk 20 kg worków karmy (400 kg).

Schronisko w Rudzie Śląskiej zdecydowało się na mniejszą ilość dobrej jakości karmy (adult lub junior) i otrzymało 15 sztuk 12,5 kg worków karmy (187 kg).

Schronisko w Tychach zdecydowało się podzielić pozyskane środki, za połowę z nich otrzymali 7 sztuk 14 kg worków karmy dla psów oraz 300 sztuk 0,3 kg saszetek dla kotów (188 kg).

Przytulisko w Łętkowicach zdecydowało się na mniejszą ilość dobrej jakości karmy i otrzymało 13 sztuk 14 kg worków karmy (182 kg).

Przytulisko w Harbutowicach zdecydowało się zakupić mięso, które będzie doskonałym dodatkiem do gotowanego na co dzień ciepłego pożywienia (2228 kg).