UCZNIOWIE POMAGAJĄ

Bezdomnym Zwierzakom

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 53 w Krakowie pomogli zwierzętom w potrzebie!

Kiedy na początku marca 2023 roku Bartłomiej Szczepański uczeń klasy 3A Szkoły Podstawowej Nr 53 w Krakowie wpadł na pomysł zorganizowana akcji pomocowej dla bezdomnych zwierząt prawdopodobnie nie spodziewał się jak wiele osób będzie chciało wspomóc tą szlachetną idee.

Nazwana przez Bartka zbiórka „Paka dla psiaka (i kociaka)” spowodowała spore zainteresowanie wśród kolegów, do akcji dołączył Romek i Tomek – koledzy z klasy. Z niewielką pomocą przyszli także rodzice Bartka i Tomka.

W szkole pojawił się wykonany przez Bartka plakat. Powstała także puszka kwestarska za pomocą której zaangażowani w akcję uczniowie (koleżanki i koledzy Bartka) zebrali wcale nie małą kwotę pieniężną. Po otworzeniu puszki okazało się, że w środku było aż 550,00 złotych!

Zbieraliśmy dary rzeczowe i pieniężne przez cały marzec. Jesteśmy zaskoczeni jak dużo osób chciało wspomóc naszą akcję. Bardzo kochamy zwierzęta i mamy nadzieję, że ten drobny gest pomoże zwierzakom. Zachęcamy również do adopcji zwierząt ze schroniska – czytamy w przesłanym do nas przez uczniów klasy 3A liście.

Poza pieniędzmi uczniowie zbierali także dary rzeczowe tj. karmę, zabawki, smycze i inne akcesoria, które przydadzą się w każdym schronisku i przytulisku. Rodzice Bartka pomogli w wyszukaniu Fundacji, którym uczniowie przekażą zebrane po zakończeniu akci dary. Część darów trafiła do Fundacji Kocia Wyspa, część do Fundacji Psi Los. W dniu 5 kwietnia na konto Fundacji Psi Los wpłynęła darowizna zebrana za pomocą puszki kwestarskiej w kwocie 550,00 złotych.

Dary rzeczowe trafiły do Przytuliska w Harbutowicach!


W dniu 12 kwietnia działając w imieniu Fundacji Psi Los przedstawiciel Firmy Bezpieczny Zwierzak odebrał dary rzeczowe, które postanowiliśmy przekazać do zaprzyjaźnionego z naszą Fundacją Przytuliska w podkrakowskich Harbutowicach prowadzonego przez Małgorzatę i Jerzego Dobrzańskich.

Podziękowania od Fundacji Psi Los


W imieniu Fundacji Psi Los oraz czworonożnych podopiecznych Przytuliska w Harbutowicach chcieliśmy serdecznie podziękować za otrzymane wsparcie. Tak szlachetne akcje uwrażliwiają młodych ludzi, pomagają im dostrzec problem bezdomnych i potrzebujących zwierząt w Polsce, uczą empatii i odpowiedzialnego stosunku do zwierząt.

W sobotę 15 kwietnia 2023 roku pomysłodawcy akcji „Paka dla psiaka (i kociaka)” byli gośćmi audycji radiowej „Klinika Zdrowego Chomika” emitowanej na antenie Radia Kraków, na żywo w godzinach od 9:00 do 10:00. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Aby powiększyć – kliknij w zdjęcie!