ARCHIWUM

Uczniowie pomagają
bezdomnym psiakom

 

W sobotę 21 kwietnia 2012 roku rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego, przygotowanego wspólnie z krakowską szkołą British International School of Cracow w ramach programu CAS międzynarodowej matury. Uczniowie dwóch najstarszych klas liceum postanowili zaangażować się w działania naszej Fundacji i podjąć pracę na rzecz bezdomnych zwierząt.

W czasie kilkunastu najbliższych weekendów spędzą po parę godzin w podkrakowskim domu tymczasowym, który daje schronienie ok. 40 bezdomnym psiakom, uratowanym z różnych życiowych opresji. Każdy uczeń podejmuje się opieki nad jednym psem, z którym spędza czas, nawiązuje więź, pracuje i uczy podstawowych komend. Celem naszego projektu jest przygotowanie psiaków do adopcji, ułatwienie im znalezienia nowych opiekunów i adaptacji do nowych warunków. Młodzież zaś uczy się odpowiedzialności za żywe stworzenie, cierpliwości, konsekwencji w działaniu.

Nasze pierwsze spotkanie polegało na zapoznaniu opiekunów z psami, stworzeniu więzi emocjonalnej i wzbudzeniu wzajemnej sympatii. Uczniowie starali się pozyskać zaufanie swoich podopiecznych, niezbędne do dalszej pracy i szkoleniu. Choć to wszystko brzmi niezwykle poważnie, tak naprawdę spędziliśmy prawie trzy godziny, spacerując po pięknej okolicy, bawiąc się z psiakami, rozmawiając o czworonogach i ich potrzebach. Pod koniec dnia było oczywiste, że zarówno młodzież jak i psiaki byli pod wrażeniem wspólnie spędzonego czasu. Nad wszystkim czuwał, udzielając fachowych porad, nasz fundacyjny trener, Tomek Petrusiewicz.

Wszystkie psy przedstawione w galerii zdjęć szukają nowych, kochających opiekunów. jeśli któryś z nich zainteresuje Państwa, prosimy o kontakt pod nr tel.: 504 060 219