Impreza plenerowa
w Dworku Białoprądnickim
Radio Kraków, Fundacja Warta Goldena, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Fundacja „Człowiek dla Zwierząt” oraz Fundacja Psi Los serdecznie zapraszają na imprezę plenerową, która odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2017 roku w godzinach od 10:00 do 15:00 przy ul. Papierniczej 2. Impreza rozpocznie się audycją radiową „Klinika Zdrowego Chomika” emitowaną na żywo z wozu satelitarnego Radia Kraków punktualnie o godzinie 9:00
Patronem medialnym imprezy jest Sponsorem imprezy jest Współorganizatorem imprezy jest
W godzinach od 10:00 do 15:00 będzie można między innymi zasięgnąć darmowej porady lekarza weterynarii, psiego behawiorysty, specjalisty od żywienia zwierząt oraz całkowicie bezpłatnie oznakować elektronicznie (zaczipować) swojego czworonoga. Wszystkie zaczipowane zwierzaki zostaną bezpłatnie zarejestrowanie w międzynarodowej bazie danych Safe-Animal.
Dla przybyłych gości organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji między innymi pokaz pierwszej pomocy, kącik adopcyjny psów i kotów z przytuliska z podkrakowskich Łętkowic, pokaz i darmowe lekcje szkolenia oraz wystawę psów nierasowych.
Dodatkową atrakcją będzie pokaz strzyżenia psów, którym towarzyszyć będą porady groomera dotyczące pielęgnacji zwierząt oraz pogadanka z przedstawicielami Krakowskiej Straży Miejskiej.
Szczegółowy plan imprezy:
– darmowe czipowanie zwierząt wraz z rejestracją do bazy Safe Animal
– darmowe konsultacje kardiologiczne wraz z możliwością wykonania EKG
– darmowe konsultacje weterynaryjne wraz USG jamy brzusznej
– pokaz resuscytacji psów i kotów z możliwością ćwiczenia na fantomie
– pogadanka przedstawicie Straży Miejskiej wraz z pokazem umiejętności psów
– porady behawiorysty COAPE Andrzeja Kłosińskiego
– kącik groomera z pokazem strzyżenia oraz z pomocą w doborze szczotek
– grawerowanie adresówek z imieniem psa oraz numerem telefonu
– kącik zabaw dla najmłodszych (malowanie twarzy, bańki mydlane itp.)
– warsztaty przyrodnicze dla dzieci
– wystawa psów nierasowych
– szycie obroży, smyczy oraz szelek dla psów
– porady żywieniowe
– pokaz szkolenia psów i porady szkoleniowca
– słodkie niespodzianki dla przybyłych gości (ciasta z cukierni + domowe wypieki)
UWAGA!
Podczas trwania imprezy będzie okazja aby adoptować psy i koty, które na co dzień przebywają w przytulisku w podkrakowskich Łętkowicach pod troskliwą opieką Fundacji „Człowiek dla Zwierząt”.
Dodatkowe atrakcje imprezy
Darmowe USG jamy brzusznej
W trakcie trwania imprezy będzie można wykonać bezpłatne badanie jamy brzusznej za pomocą aparatu ultrasonograficznego (USG) u naszego czworonoga. Badanie to może wykazać niepokojące zmiany w organizmie zanim jeszcze nie ma żadnych zewnętrznych oznak. Badania przeprowadzi lekarz weterynarii Sebastian Dadej z Centrum Klinicznego „Zakopiańska-Wet”.
Ultrasonografia – jest metodą badania obrazowego wykorzystująca ultradźwięki co umożliwia bardzo precyzyjne badanie tkanek miękkich szczególnie jamy brzusznej. Badanie tą metoda jest o tyle przydatne gdyż, wynik uzyskuje się natychmiast, a zwierzę jedynie uspokojone przez właściciela nie jest narażone na szkodliwe działanie. Zasadą działania jest fakt wysyłania i rejestracji fal dźwiękowych odbitych przez głowicę aparatu, które załamując się, rozpraszając, uginając o tkanki organizmu tworzą specyficzny obraz odczytywany przez lekarza. Badania z użyciem ultrasonografu są bardzo przydatne w leczeniu zwierząt i znalazły obecnie szerokie zastosowanie w weterynarii. Są bezpieczną i bezbolesną metodą badania służącą nie tylko potwierdzeniu podejrzewanego schorzenia, ale też profilaktyce wielu chorób. USG pozwala na wczesne wykrycie patologicznych zmian, które nie manifestują się jeszcze dolegliwościami naszego podopiecznego. a wcześnie rozpoznane i właściwie leczone gwarantują pełne wyzdrowienie zwierzęcia.
Do badania USG, zwierze należy odpowiednio przygotować – nasz pupil musi być na czczo (ok. 8 godzin), w miarę możliwości z wypełnionym pęcherzem moczowym. Musimy pamiętać, że koniecznym może się okazać wygolenie okolic jamy brzusznej.
Lek. wet. Sebastian Dadej ukończył weterynarię na warszawskiej SGGW. Jego pasją jest diagnostyka obrazowa, którą odkrył już w połowie studiów. Od tego czasu stale rozwijał swoje zainteresowanie badaniami obrazowymi, zwłaszcza diagnostyką ultrasonograficzną uczestnicząc w licznych kursach oraz szkoleniach. Umiejętności nabierał wykonując wiele badań w warszawskich schroniskach dla zwierząt, gdzie nie brakuje ciekawych i trudnych przypadków. W naszym centrum Pan lek.wet. wykonuje badania RTG oraz USG psów i kotów, zabiegi chirurgii miękkiej, zabiegi laparoskopowe, ortopedyczne oraz neurochirurgiczne.
Pierwsza pomoc dla psa i kota wraz z pokazem resuscytacji
Posiadanie pupila, to nie tylko wspaniała zabawa i ogromna przyjemność, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. To właśnie od nas zależy zdrowie, a nawet życie naszych podopiecznych. Pamiętajmy, że tylko spokój, opanowanie i pewność siebie pomogą nam w trudnych sytuacjach udzielić naszemu bądź obcemu psu skutecznej pomocy. Szybkość i fachowość udzielenia pierwszej pomocy decyduje o szansach czworonożnego pacjenta na przeżycie.
Serdecznie zapraszamy na pokaz resuscytacji psów i kotów, który przeprowadzi ratownik weterynaryjny pani Marta Batoryna. W trakcie pokazu będzie można samodzielnie, pod czujnym okiem instruktora poćwiczyć na specjalnym fantomie oraz zadawać pytania związane z udzielaniem pierwszej pomocy naszego pupilowi. Pani Marta chętnie podpowie także jak bezpiecznie usunąć kleszcza ze skóry naszego czworonoga, wyjaśni jakie zagrożenia niosą za sobą kleszcze oraz doradzi jak skutecznie z nimi walczyć.
mgr inż. Marta Batoryna Absolwentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, specjalista ochrony zwierząt, fizjologii i rozrodu, certyfikowany Petsitter, dyplomowany ratownik weterynaryjny, doktorant nauk biologicznych – specjalizacja fizjologia i toksykologia zwierząt. Od dłuższego czasu Pierwsza Pomoc dla Zwierząt stała się dla niej pasją, hobby i pracą. W chwilach wolnych od badań, nauki i konferencji, zgłębia tajniki Ratownictwa Weterynaryjnego, konsultuje się ze specjalistami wielu dziedzin tworząc zasady postępowania, schematy działania. Sama podejmuje się badań na temat Pierwszej Pomocy dla Zwierząt. Od kilku lat prowadzi prowadzi firmę „Zoopiekunowie” oferującą szkolenia i kursy z zakresu Pierwszej Pomocy dla Zwierząt, firma również w swoich usługach posiada Petsitterów oraz domowy hotel „U Babci Joli”.
Darmowe konsultacje kardiologiczne wraz z bezpłatnym badaniem EKG
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje kardiologiczne dla psów w trakcie których lekarz weterynarii pani Aleksandra Krawczyk na podstawie osłuchiwania stetoskopem zakwalifikuje czworonożnych pacjentów do badania EKG, które będzie można wykonać na miejscu.
Na bezpłatne konsultacje z Panią Doktor zaprasza firma MasterVet Akademia Diagnostyki Weterynaryjnej Sp. z o.o. zajmująca się przede wszystkim dokształcaniem lekarzy weterynarii oraz techników weterynarii z różnych specjalizacji medycyny weterynaryjnej. Dodatkowo w ramach organizowanych szkoleń właścicielom pupili, fundacjom oraz schroniskom firma MasterVet oferuje bezpłatne wykonywanie badań w ramach prowadzonych szkoleń.
Lek. wet. Aleksandra Krawczyk jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, gdzie w 2013 roku otrzymała dyplom lekarza weterynarii. Od III roku studiów do dnia dzisiejszego szczególnie związana z dziedziną kardiologii i intensywnej terapii małych zwierząt. Dodatkowe doświadczenie i nieocenioną wiedzę zdobyła na 6-cio miesięcznym pobycie w Stanach Zjednoczonych u boku Dr Nancy Morris – dyplomowanego specjalisty, kardiologa małych zwierząt, jak również na stażach klinicznych pod okiem prof. M. Oyamy czy Dr B. Bulmer w departamentach kardiologicznych. Pani Doktor jest autorką obszernej publikacji „Echokardiografia 3D w czasie rzeczywistym”, jak również współtwórcą linijki kardiologicznej firmy Boehringer Ingelheim. Od 2013 jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii Weterynaryjnej (ESVC). Na co dzień Pani Doktor, praktykuje w Przychodni Weterynaryjnej „Pankracy” w Radomiu.
Z MasterVet Akademią Diagnostyki Weterynaryjnej Sp. z o.o. Pani Doktor związana jest od samego początku tj. od 2013 roku, jako Trener USG prowadzi zajęcia praktyczne na szkoleniach „Echokardiografia psów – stopień I” oraz „Echokardiografia psów – stopień II” a od roku 2016 samodzielnie prowadzi autorskie szkolenia z EKG – stopień I oraz stopień II.
Bezpłatne „czipowanie” wraz z darmową rejestracją w międzynarodowej bazie SAFE ANIMAL
Średnio od 1 do 3 razy w ciągu swojego życia, zwierzę gubi się swojemu właścicielowi. Według przeprowadzonych badań, tylko około 17% zagubionych psów i 2% zagubionych kotów odnajduje drogę powrotną do domu. W sobotę 22 kwietnia 2017 roku, w godzinach od 10:00 do 15:00 podczas organizowanego pikniku w specjalnie oznakowanym namiocie na terenie Dworku Białoprądnickiego w Krakowie będzie można całkowicie bezpłatnie oznakować elektronicznie (zaczipować) swojego czworonoga. Każdy zaczipowany zwierzak zostanie zarejestrowany w Bazie Danych SAFE-ANIMAL.
Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela zwierzęcia. W chwili jego znalezienia, można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu oraz błyskawicznie powiadomić go o odnalezieniu czworonoga. Zaczipowanie polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora (mikroczipa). Wszczepienie odbywa się za pomocą igły przypominającej normalne strzykawki i igły do robienia zastrzyków o troszkę większej średnicy. Mikroczip fabrycznie umieszczony jest w igle i podczas iniekcji wypychany jest przez tłoczek specjalnej strzykawki. Czynność tą wykonuje się tylko raz w życiu psa i jest ona właściwie bezbolesna.
SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii.
Bezpłatne porady behawiorystów COAPE
Czy zachowanie twojego psa sprawia Ci kłopoty? Czy obawiasz się że Twój pies może zaatakować ludzi lub inne zwierzęta? A może Twój pies sprawia inne problemy? Behawioryści COAPE pomogą Ci je rozwiązać. Behawioryści zwierzęcy i trenerzy COAPE są wykwalifikowanymi profesjonalistami w zakresie zachowania oraz terapii zachowania zwierząt towarzyszących. Służą pomocą w rozwiązaniu problemów behawioralnych i szkoleniowych twojego pupila.
COAPE Polska jest akredytowanym odziałem Centre of Applied Pet Ethology, największej na Wyspach Brytyjskich organizacji kształcącej behawiorystów zwierzęcych. Od ponad 20 lat COAPE oferuje szeroką gamę kursów dla behawiorystów, trenerów, lekarzy weterynarii, profesjonalnych opiekunów zwierząt oraz właścicieli psów, kotów i koni.
Andrzej Kłosiński – mgr psychologii, absolwent KUL, dyplom 1988. W latach 1989 – 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem prof Peter’a Neville’a. 2005 – dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, ekspert serwisu PIES.ONET.PL, autor licznych publikacji i poradników.
Pokaz umiejętności psów patrolowo tropiących Straży Miejskiej
W sobotę 22 kwietnia będziecie mieli okazję obejrzeć na żywo między innymi pokazy tresury psów patrolowo tropiących służących w Straży Miejskiej. Poznacie czworonogi, które na co dzień pomagają w służbie krakowskim strażnikom. Będzie także okazja aby dowiedzieć się jak ustrzec siebie oraz swojego psa przed pogryzieniem przez innego czworonoga? Co zrobić jeśli dojdzie do pogryzienia nas lub naszego podopiecznego? Czy wyprowadzając swojego pupila na spacer powinniśmy zabierać ze sobą zaświadczenie potwierdzające fakt szczepienia naszego zwierzaka przeciwko wściekliźnie?
Pies patrolowo tropiący – tak jak inne środki przymusu bezpośredniego, będące do dyspozycji strażnika, może zostać zastosowany wobec osób uniemożliwiających wykonywanie przez funkcjonariusza zadań określonych w ustawie o strażach gminnych. Może on zostać użyty dopiero po uprzednim wezwaniu do zachowania się zgodnego z prawem i po bezskutecznym uprzedzeniu o jego zastosowaniu. Strażnik ma jednak prawo do odstąpienia od tych czynności, w przypadku, gdy zwłoka groziłaby niebezpieczeństwem dla życia, zdrowia ludzkiego oraz mienia. Strażnik może użyć psa przy odpieraniu czynnej napaści, pokonywaniu oporu lub udaremniania ucieczki. W czasie wykonywania tych zadań zwierzę musi mieć założony kaganiec. Nie jest to konieczne, gdy pies jest wykorzystywany do odparcia napaści wobec osoby posiadającej broń palną lub inny niebezpieczny przedmiot.
Stanowisko profilaktyczne Małopolskiej Policji
W organizację imprezy włączy się również krakowska Policja. Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komisariatu Policji III przygotują specjalne stanowisko profilaktyczne. Policjanci odpowiadać będą na wszelkie pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz unikania zagrożeń. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w konkursie rysunkowym pt. ”Pies najlepszy przyjaciel człowieka” za który zwycięzcy otrzymają nagrody. Dla starszych uczestników festynu przygotowano krzyżówki – łamigłówki z hasłem, które po rozwiązaniu również promowane będą specjalnymi gadżetami. Wszyscy będą mogli wykonać odcisk linii papilarnych na specjalnie przygotowanej pamiątkowej karcie. Dodatkową atrakcją będzie udział w imprezie policjantów Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z podopiecznymi, którzy z przyjemnością opowiedzą o tym jak na co dzień wygląda służba pieska w Policji.
Kącik groomera z pokazem strzyżenia oraz z pomocą w doborze szczotek
Podczas charytatywnego pikniku organizowanego w sobotę 22 kwietnia na terenie Dworku Białoprądnickiego spotkacie między innymi przedstawicieli salonu pielęgnacji zwierząt „Perros”, którzy opowiedzą o prawidłowej pielęgnacji, strzyżeniu, kąpaniu i trymowaniu czworonogów. Na Waszych oczach Michał Czuba dokona prawdziwej transformacji szukającego domu bezdomniaka. Będzie także okazja aby z pomocą specjalistów dobrać odpowiednie szczotki, trymery i inne akcesoria, które pomogą Wam w samodzielnej pielęgnacji sierści Waszego pupila.
Założony w 2008 roku Salon Groomerski „Perros” specjalizuje się nie tylko w bezstresowym strzyżeniu psów. Przy ul. Chełmońskiego 17 w Krakowie mieści się sklep zoologiczny, w którym asortyment dostosowany jest ściśle do potrzeb klienta. Jako jedyny salon groomerski (fryzjer dla psa) pracownicy oferują swoim czworonożnym klientom autorski „Program Bezstresowego Strzyżenia Psów” oparty na nowoczesnych technikach behawioralnych.
Bezpłatne porady szkoleniowców z Akademii Biały Pies
Nie możesz dogadać się z wlasnym psem? Ciągle skacze na gości, szczeka bez powodu i ucieka na spacerach? Ma niespożyte pokłady energii i wyładowuje ją na Twoich meblach? Gryzie po rękach, bierze do pyska wszystko co znajdzie na swojej drodze, a momentami doprowadza Cię do szału? A może jest strasznym leniuchem i wydaje się być wiecznie znudzony? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie musisz odwiedzić nasz namiot w sobotę 22 kwietnia. Pomożemy Tobie i Twojemu psu dojść do porozumienia i nauczyć się siebie na nowo.
Akademia Dobrych Manier BIAŁY PIES pomaga właścicielom czworonogów zbudować nić porozumienia między nimi a ich pupilami. Właściwa interpretacja psich zachowań oraz umiejętne pokazywanie naszym czworonożnym przyjaciołom ich miejsca w rodzinie, owocuje prawidłowymi relacjami na linii człowiek – pies oraz wprowadza ludzi do psiego świata, w którym uczą się oni jak prawidłowo interpretować zachowania swoich towarzyszy. Posłuszny pies to dobry pies, który może cieszyć się wolnością i zaufaniem swego Pana. Biorąc udział w naszych zajęciach, nauczysz się jak zmotywować swojego przyjaciela, aby chętnie i radośnie z Tobą współpracował.
Pomoc w doborze akcesoriów dla zwierząt z możliwością zakupu na miejscu
Marka Dog’s Profit funkcjonuje na rynku od czerwca 2015 roku i oferuje wysokiej jakości produkty dla psów i ich właścicieli. To pierwsza polska marka, która w taki sposób łączy psy i ludzi! Koniec z nudnymi i smutnymi akcesoriami, czas postawić na kolor i radość, które rozweselą każdy dzień. Dog’s Profit zaraża pozytywnym myśleniem i uśmiechem, bierze pod uwagę potrzeby psa i jego właściciela.
Autorskie wzory akcesoriów (obroże, smycze i szelki dla psa; kubki, czapki i spacerowe nerki dla psiarza) są gwarancją oryginalności i nietuzinkowości. Wszystkie produkty sprzedawane z logo marki Dog’s Profit umożliwią spędzenie jeszcze większej ilości radosnych chwil z pupilem.
Pokaz baniek mydlanych, balonowe zwierzaki i wiele innych niespodzianek dla najmłodszych
Akcja Animacja to hasło przewodnie Planety Zabawy o czym będziecie mogli się przekonać już 22 kwietnia! Zabierajcie swoje pociechy i przyłączcie się do nas! Startujemy o godzinie 10 Wielkim Pokazem Baniek Mydlanych, około godziny 10:30 skręcimy dla Was balonowe zwierzaki, a od godziny 12 pomalujemy każdą roześmianą i pomocną buźkę !
Akcja Animacja – Organizacja imprez dla dzieci to ich specjalność. Urządzają wspaniałe urodziny dla najmłodszych, prowadzą odlotowe animacje na imprezach, a także realizują inne niestandardowe zlecenia! Cechują się indywidualnym podejściem do każdego Klienta. Stawiają na kreatywność, interakcję oraz rozwijają wyobraźnię najmłodszych i nigdy, ale to przenigdy nie pozwalają dzieciom się nudzić!
Porady żywieniowe i wyśmienite przysmaki od Versele Laga
Na pikniku w Dworku Białoprądnickim przedstawiciele firmy Versele Laga opowiedzą o swoich produktach, udzielą porad żywieniowych, a także poczęstują czworonożnych gości wyśmienitymi przysmakami.
Versele-Laga – doskonałe belgijskie karmy, przysmaki i produkty pielęgnacyjne dla psów, kotów, małych zwierząt, ptaków ozdobnych, gołębi pocztowych, ryb oraz zwierząt gospodarskich i koni.
Warsztaty szycia dla zwierząt
Podczas warsztatów szycia na Pikniku razem z założycielami Pracowni .faron kursanci będą mogli uszyć apaszki, legowiska, maty, obróżki, smycze oraz różnego typu zabawki dla zwierząt, akcesoria do domu jak np. poduszki w kształcie głowy kota. Uczestnikami warsztatów mogą być wszyscy chętni z doświadczeniem i bez w szyciu na maszynie. Będzie też można coś uszyć dla swojego zwierzaka wrzucając datek do puszki fundacji. Warsztatom przyświecają trzy idee: pomoc bezdomnym i potrzebującym zwierzętom, nauka szycia na maszynie oraz praktycznego wykorzystania akcesoriów krawieckich, recykling czyli wykorzystanie niepotrzebnych, zalegających w domu. Prosimy by nie kupować materiałów na warsztaty, ale przewietrzyć swoje szafy na wiosnę i wykorzystać rzeczy, które już są niepotrzebne- stare poszewki, poszwy, pościel, koce, kołdry czy poduszki oraz materiały, które mogą dostać drugie życie.
Pracownia .faron to miejsce stworzone przez miłośników zwierząt Basię Faron i Szymona Bałka. Oprócz ich wielkiej pasji jaką są zwierzęta pragnęli mieć miejsce gdzie będą powstawały autorskie projekty strojów, ubrań czy akcesoriów dla zwierząt oraz będą również uczyli ostatnio zapomnianego szycia na maszynie. Basia i Szymon są przeciwnikami masowych produkcji oraz wielkimi zwolennikami recyklingu. Uważają, że każdej rzeczy można dać drugie i kolejne życie. Tak oto narodził się pomysł na prowadzenie warsztatów „Szyjemy dla zwierząt”. W ich pracowni często można spotkać któreś z ich wielu zwierząt. Najczęściej jest to śpiąca na sofie dobermanka India o bardzo łagodnym charakterze.
Warsztaty przyrodnicze dla dzieci
Czy w mieście można spotkać dzika? Kto biega w nocy po strychu? Dlaczego wszyscy mówią, że jeże żyją w lesie, jeśli tyle ich mieszka w mieście? Jak wygląda domek dla nietoperza, a jak hotel dla owadów? Na te i inne pytania o zwierzętach mieszkających w mieście poszukamy odpowiedzi podczas pikniku 22 kwietnia. Zapraszamy na nasze stanowisko! Wspólnie zastanowimy się, co zwierzęta jedzą, mieszkając między domami i gdzie śpią, jeśli nie mają dostępu do koron drzew albo gęstych krzewów.
Szkiełko I Oko edukacja przyrodnicza – jesteśmy ludźmi z pasją, którą pragniemy dzielić się z najmłodszymi. Chcemy w atrakcyjny sposób przekazywać wiedzę o tym, co nas samych fascynuje od najmłodszych lat. Organizujemy warsztaty przyrodnicze i eventy naukowe, szukamy tematów ciekawych, które rozbudzają w dzieciach zainteresowanie otaczającym je światem. Uważamy, że każde zagadnienie, nawet to, które wydaje się mało interesujące, można przedstawić w taki sposób, żeby w dziecku obudził się odkrywca. Właśnie po to założyliśmy Szkiełko i Oko.
Pamiątkowe zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa
W Kreatywnym Kadrze wierzymy, że każde ważne i niepowtarzalne chwile zasługują na odpowiednie ujęcie i uwiecznienie. Jesteśmy po to, by uchwycić wyjątkowe emocje i dostarczać piękne zdjęcia. Każdy projekt to osobna historia, a każdy klient to zindywidualizowane podejście.
Degustacja wyśmienitych słodkości
W trakcie trwania pikniku serdecznie zapraszamy do delektowania się wysokiej jakości produktami Pracowni Cukierniczej „Lupa”. Na naszych stoiskach znajdziecie między innymi serniki firmowe, babeczki z owocami, babeczki orzechowe, francuskie rurki z kremem, tarty, ziemniaczki i wiele innych wyśmienitych słodkości.
Pracownia cukiernicza „Lupa” to rodzinna firma, istniejącą od roku 1990. Posiadają wykwalifikowaną kadrę pracowników, własne środki transportu i sklepy firmowe. Zaopatrują sporą część hoteli, sklepów i restauracji na terenie Krakowa i okolic. Specjalizują się przede wszystkim w produkcji serników, tortów okolicznościowych oraz cukierniczej obsłudze wesel i imprez firmowych. Pasja i praktyka przekładają się na wysoką jakość i doskonały smak wyrobów, które powstają przy użyciu tradycyjnych, firmowych metod oraz innowacyjnych technologii. Korzystają tylko ze sprawdzonych tradycyjnych i firmowych receptur mistrzów cukiernictwa, dbając tym samym o wysoką jakość, estetykę naturalność produktów, przekładającą się na zadowolenie i zaufanie swoich klientów.
W trakcie trwania pikniku będziecie mieli okazję osobiście poznać wspaniałych ludzi zrzeszonych w Fundacji Warta Goldena, a co ważniejsze – ich warcianych milusińskich. Warta Goldena będzie miała swoje „piknikowe stoisko” z warcianymi gadżetami do nabycia, warciakami do miziania i ciastami do podjadania.
Na „piknikowym stoisku” Warty Goldena będzie okazja nabyć apaszkę dla psa, drewniane i metalowe breloki do kluczy, torby, naklejki na samochód, ręczniki dla psów z mikrofibry, koszulki, komputerowe gadżety i wiele innych ciekawych rzeczy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli i miłośników zwierząt. Mile widziane osoby będące opiekunami psów rasy Golden Retriever (postaramy się pobić rekord ilości „goldenów” w jednym miejscu).
UWAGA! Posiadanie „goldena” nie jest warunkiem uczestnictwa w imprezie – „Dworek Białoprądnicki” odwiedzić może każdy zwierzak z opiekunem (bez względu na rasę, płeć i pochodzenie!).