ARCHIWUM

„Prawdziwa przyjaźń jest za darmo”
informacja dla mediów

„Prawdziwa przyjaźń jest za darmo – przygarnij psa ze schroniska” – kampania społeczna.

Po wielu miesiącach przygotowań ruszyła pierwsza kampania społeczna naszej Fundacji. „Prawdziwa przyjaźń jest za darmo” to pro-zwierzęcy projekt, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem bezdomnych zwierząt, a przede wszystkim, popularyzacja adopcji schroniskowych. Chodzi nam o przekonanie społeczeństwa, że to przygarnianie zwierząt, a nie kupowanie ich (zwłaszcza w tzw. pseudohodowlach), przyczynia się poprawy losu zwierząt domowych w Polsce.

Kampania wpisuje się w trwający już od ok. dwóch lat trend społeczny i medialny, którego istotą jest ujawnianie i piętnowanie przypadków znęcania się nad zwierzętami, uczulenie społeczeństwa na problem złego traktowania psów, kotów, jak i zwierząt gospodarskich.

Akcja obejmuje swoim zasięgiem kilka największych miast Polski: Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław, a dzięki dodatkowym akcjom medialnym planujemy dotrzeć z hasłem propagującym kampanię  do wszystkich Polaków.

Do udziału w kampanii zaprosiliśmy znane i popularne osoby, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Wśród sławnych ambasadorów znajdują się:
Urszula Grabowska
Magdalena Walach
Agnieszka Chrzanowska
Hanna Bieluszko
Ewa Kaim
Ewa Kolasińska
Anna Radwan
Ojciec Leon Knabit
Paweł Małaszyński
Maciej Stuhr
Krzysztof Globisz
Zbigniew Łuczyński

Na ulicach miast biorących udział w projekcie mieszkańcy natkną się nieraz na plakaty, a w Krakowie również  billboardy z portretami gwiazd w towarzystwie psiaków adoptowanych ze schroniska. Mamy nadzieję, że zainspirują one wiele osób myślących o czworonożnym przyjacielu do odwiedzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Planujemy również dystrybucję plakatów w szkołach, uczelniach, urzędach, kawiarniach i firmach. Jeśli ktoś zechce przyłączyć się do naszej kampanii i umieścić plakat w swojej firmie, lokalnym urzędzie czy też parafii, już wkrótce w wyznaczonych miejscach w Krakowie i Wrocławiu będzie mógł bezpłatnie otrzymać plakaty.

Nasza kampania potrwa do końca maja 2012 roku; w najbliższych tygodniach przewidujemy jeszcze wiele miłych niespodzianek.

Partnerem Medialnym akcji jest portal INTERIA.PL który 15 maja 2012 roku opublikuje obszerny materiał na temat kampanii oraz problemu bezdomnych zwierząt. Znajdziecie tam Państwo wywiady z gwiazdami biorącymi udział w akcji, galerie zdjęć zwierzaków ze schronisk z różnych zakątków Polski, galerie dokumentujące przebieg sesji zdjęciowych, a także poradnik stworzony przez trenera i behawiorystę dla opiekunów trudnych czworonogów.

Portal INTERIA.PL wraz z Fundacją Psi Los organizuje także konkurs na najlepszą historię o przygarniętym pupilu, a zwycięzcę wyłonią sławni uczestnicy naszej kampanii. Na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody.

Nasz projekt nigdy by nie powstał bez wsparcia firm, którym leży na sercu dobro zwierząt. Generalnym sponsorem kampanii „Prawdziwa przyjaźń jest za darmo” jest Grupa Deweloperska Geo Invest.

Serdecznie dziękujemy również firmie Digital Center Technologies, która wspiera nas od początku istnienia Fundacji.


Dziękujemy także krakowskiej firmie Koneser za profesjonalne przeprowadzenie kampanii w Krakowie i Wrocławiu oraz wszelką udzieloną nam pomoc.

Specjalne podziękowania składamy także drukarni Europrint 24, która wydrukowała dla nas bezpłatnie plakaty.

.

.

.

.

.