PILNE

Potrzebna pomoc

Jamnik imieniem Fuks w wieku trzech lat trafił do schroniska dla zwierząt. Przestał być potrzebny po tym, jak „zepsuł się” potrącony przez samochód. Na szczęście szybko znalazł nowych, kochających opiekunów i został adoptowany. Trafił do cudownego domu pani Ewy oraz jej kilkuletniego wtedy syna.

Przez prawie dziesięć lat psiak nie sprawiał żadnych problemów. Kilka lat temu został nawet okrzyknięty bohaterem – po tym, jak uratował swojej rodzinie życie. Dzielny Fuks wyczuł ulatniający się w mieszkaniu gaz. Zaalarmował domowników i uchronił przed poważnymi konsekwencjami.

Pod koniec stycznia 2018 roku Fuks drugi raz w życiu, w następstwie nieszczęśliwego wypadku został potrącony przez samochód. Jego opiekunowie natychmiast zawieźli go do lekarza weterynarii. Psiak był w szoku, nie ruszał się, miał zakrwawiony pyszczek i nos. Otrzymał leki przeciwbólowe, aby przetrwał do rana bez bólu został wprowadzony w stan narkozy.

Ma drugi dzień rano Fuks trafił do specjalistycznej lecznicy w Środzie Wielkopolskiej. Tam zrobiono mu RTG kręgosłupa i miednicy. Na szczęście przeprowadzone badania nie wykazały złamań, uszkodzeń ani obrażeń wewnętrznych. Jednak w następstwie wypadku psiak nie chodzi o własnych siłach, nie wstaje, ma niedowład wszystkich łapek. Na szczęście ma w nich zachowane czucie głębokie.

W chwili obecnej Fuks leczony jest farmakologicznie. Przyjmuje witaminę B oraz Nivalin. W celu dalszej diagnostyki konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań, na podstawie których będzie można określić czy uszkodzony jest rdzeń lub nerwy. Koszt wykonania tomografii komputerowej u dr Grzegorza Wąsiatycza w Poznaniu to koszt około tysiąca złotych do tego dochodzi koszt konsultacji weterynaryjnej.

Opiekunowie Fuksa są w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej. Pani Ewa jest na stażu, jej mąż pracuje na ¾ etatu. Aby ratować psa wzięli wysoko oprocentowany kredyt (tzw. „chwilówkę”). Koszt dalszej diagnostyki, leczenia Nivalinem (nie wspominając o ewentualnej operacji i późniejszej rehabilitacji) to kilka tysięcy złotych.

Najważniejsze jest jednak to, że Fuks chce żyć, zaczął szczekać, denerwuje się, próbuje wstawać, patrzy na swoich opiekunów prosząc o pomoc – a my prosimy o Państwa pomoc i wsparcie z góry serdecznie dziękując.

Dowolnej wielkości darowiznę w całości przeznaczoną na diagnostykę i leczenie Fuksa możecie Państwo wpłacać na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej
30-071 Kraków, ul. Rolnicza 4/23

Alior Bank S.A.
Numer rachunku bankowego:

14 2490 0005 0000 4500 5927 8863

Tytuł wpłaty:

FUKS

Za pośrednictwem poniższego formularza darowiznę na diagnostykę i leczenie Fuksa możecie Państwo wpłacić za pośrednictwem szybkich przelewów bankowych realizowanych przez Centrum Rozliczeniowe Dotpay.

Wpisz kwotę darowizny:
PLN
 

Aby przekazać darowiznę za pośrednictwem PayPal prosimy kliknąć w poniższy baner

 

paypal_

 


 

Darowiznę można także przekazać za pośrednictwem Internetowej Platformy Pomagania "SiePomaga"