ARCHIWUM

Pies, kot, chomik…
jak powinienem o nie dbać

Większość z nas chce mieć psa, kota, chomika albo przynajmniej rybki. Ale czy każdy wie, że wyczyszczenie klatki chomika trwa tyle, ile jeden odcinek Gumisiów? A pies musi wyjść na spacer również wtedy, kiedy pada deszcz?

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt, która odbędzie się w sobotę 12 marca 2016 roku w Klubie Kultury „Chełm” (Kraków, Wola Justowska, ul. Chełmska 16) w godzinach od 10:00 do 15:00.

Na zajęciach porozmawiamy z dziećmi o tym, czego potrzebują domowe zwierzaki. Skompletujemy wspólnie podstawowy zestaw akcesoriów dla chomika, psa i kota oraz zastanowimy się, ile czasu dziennie powinniśmy poświęcić naszym pupilom. Warsztaty poprowadzi Joanna Hajduk „Szkiełko i Oko”.

Gośćmi specjalnymi będą między innymi policjanci z psami, którzy opowiedzą jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z psem, jak reagować kiedy napotkamy psa bez opiekuna, który to pies może być agresywny itp. oraz Monika Kuc wraz ze swoim Golden Retrieverem, z którym chodzi na zajęcia dogoterapii. Na miejscu obecny będzie także lekarz weterynarii, który z przyjemnością udzieli darmowych porad.

Przez cały czas trwania imprezy – Bookeriada na rzecz Fundacji Psi Los, loteria fantowa oraz stanowisko edukacyjne z mikroskopami firmy Szkiełko i Oko!

Wstęp na teren Klubu Kultury „Chełm” płatny 10 pln – cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Psi Los. Podczas akcji zbieramy również karmę dla psów i kotów, legowiska, zabawki oraz datki finansowe.

02_pies_kot_chomik

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy