ARCHIWUM

List przyjaciół zwierząt
do Papieża Franciszka I

.
Mamy nowego Papieża. Może to nie przypadek, że wybrał on imię po Świętym Franciszku z Asyżu. Pomyśleliśmy, że może warto byłoby wysłać do nowego Papieża list z gratulacjami oraz prośbą o to, żeby zwrócił uwagę na problemy z którymi my, obrońcy zwierząt, borykamy się każdego dnia. Poniżej proponujemy roboczy tekst listu. Mamy nadzieję że podpisze się pod nim wiele organizacji ochrony zwierząt oraz osoby niezrzeszone.

Ojcze Święty.

Pragniemy z całego serca pogratulować wyboru na nowego Ojca Kościoła Katolickiego. Oczy wiernych z całego świata zwracają się teraz ku Tobie w nadziei na to, że poprowadzisz miliony ludzi ku lepszej przyszłości.

Z wielkim niepokojem patrzymy na to, co dzieje się wokół nas. Wydaje się, że świat zmierza w złym kierunku, otacza nas znieczulica, nietolerancja, brak poszanowania bliźniego, okrucieństwo i egoizm.

Jako grupa ludzi, która obrała sobie za cel ochronę tych, którzy nie mogą mówić za siebie, naszych braci mniejszych, widzimy szczególnie wyraźnie jak kształtowanie w człowieku miłości do całego stworzenia przekłada się na szacunek do drugiego człowieka, jak dobre efekty przynosi wpajanie empatii i krzewienie postaw miłosierdzia. Bóg stwarzając tak wspaniały świat dał go człowiekowi pod opiekę, mocno w to wierzymy. Niestety, człowiek w swoich dążeniach zapomina o tym, nie pamiętając, że inne istoty są stworzone przez Boga i z Jego miłości. Święty Franciszek z Asyżu jest doskonałym przykładem wspaniałej postawy w stosunku do wszystkiego co żywe a przez to piękne i godne szacunku.

Dlatego też z ogromną radością przyjęliśmy fakt, iż przybrał Ojciec imię Franciszek. Wierzymy, iż jest to dobry znak dla milionów ludzi, którzy na całym świecie toczą codziennie walkę o ochronę tego wszystkiego, w co Bóg tchnął życie i przez to uczynił świętym, że dzięki temu miłosierdzie i miłość jakimi Św. Franciszek obdarzał zwierzęta stanie się częściej poruszanym tematem. Mamy nadzieję, iż zostanie Ojciec orędownikiem naszej sprawy, że pomimo licznych obowiązków będzie pamiętał podczas swego pontyfikatu o ludziach, którzy walczą o lepszy i bezpieczny świat dla przyszłych pokoleń, o to, żeby wykorzenić okrucieństwo i agresję, krzewić współczucie i empatię. Mamy nieśmiałe marzenie, że zajmie Ojciec stanowisko w sprawie złego traktowania zwierząt, których miliony co dzień cierpi z rąk oprawców oraz walki o ochronę środowiska. Stanowisko w sprawach, w których Kościół do tej pory milczał.

Z całego serca życzymy Ojcu wielu lat wspaniałego pontyfikatu.

.

Osoby, które zechcą podpisać list mogą to
uczynić klikając w poniższy baner

.
Fundacja Ochrony Zwierząt i Środowiska LEX NOVA
Fundacja Zwierzęca Arkadia
Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE
BERNARDYN Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych
Fundacja Zwierzęca Polana
Fundacja Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Kętrzynie
Fundacja Medor- Przyjaciele bezdomnych zwierząt
.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu
utworzonym na portalu społecznościowym Facebook