POTRZEBNA POMOC

dla Runy

Ciężkie zwyrodnienie stawów biodrowych Runy powoduje wielki ból.

Konieczne jest wstawienie dwóch endoprotez!

Niespełna roczna Runa choruje na ciężkie zwyrodnienie stawów biodrowych. Suczka cierpi, codziennie przyjmuje silne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które przynoszą jej ulgę w bólu. Pomóc jej mogą bardzo drogie operacje wstawienia endoprotez stawów biodrowych. Termin pierwszej operacji wyznaczono na początek lipca. Opiekunowie błagają o pomoc w pokryciu gigantycznych kosztów!

Suczka imieniem Runa to niespełna roczny mieszaniec. Mimo swojego młodego wieku przeszła w swoim życiu bardzo ciężką chorobę. Będąc szczeniakiem otarła się o śmierć chorując ma parwowirozę. Rokowania były złe, jednak jej opiekunowie nie szczędząc sił i środków zrobili wszystko, co można było, aby Runa wróciła do zdrowia.

Suczka pokonała parwowirozę, stałą się wspaniałym, towarzyskim, nad wyraz aktywnym psem. Pod koniec kwietnia tego roku Runa zaczęła kuleć na tylne łapki. Przestała chodzić. Jej opiekunowie udali się do lekarza weterynarii. Szereg skomplikowanych badań, zdjęcia RTG i konsultacja z kilkoma lekarzami weterynarii nie pozostawiła złudzeń. Diagnoza zarówno dla Runy jak i jej opiekunów była tragiczna i druzgocąca – ciężkie zwyrodnienie stawów biodrowych.

Jak się okazało, choroba Runy jest tak zaawansowana, że tkanka kostna prawej i lewej kości udowej uległa już znacznej degradacji. Lekarz weterynarii przeprowadzający badanie i konsultacje stwierdził, że najlepszym i prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem na uratowanie zdrowia i pozbawienia bólu będzie przeprowadzenie operacji wstawienia endoprotezy prawego i lewego stawu biodrowego.

Po konsultacji u dr. Mederskiego opiekunowie Runy otrzymali stanowcze skierowanie na operację wstawienia endoprotezy prawego stawu biodrowego, a w odstępie od 3 do 12 miesięcy musi nastąpić druga operacja – tym razem lewego stawu biodrowego. Rekomendowany jest jak najszybszy termin pierwszej operacji.

Operacja tylko jednego stawu biodrowego to koszt ok. 20 tysięcy złotych, do tego dochodzi koszt specjalnej płytki wzmacniającej kość (ok. 2 tysiące), która będzie musiała zostać zastosowana na prawą kość udową. Jak łatwo policzyć łączny koszt wstawienia dwóch endoprotez wynosi ok. 45 tysięcy złotych. Jeśli doliczyć do tego dodatkowe badania, konsultacje pooperacyjne, rehabilitację kwota robi się zawrotna.

Opiekunowie Runy nie poddali się, będą walczyć. Już raz, cudem wyrwali suczkę z objęć śmierci. We własnym zakresie zebrali 10 tysięcy złotych. Brakująca ciągle kwota 35 tysięcy złotych jest dla nich kwotą całkowicie nieosiągalną.

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Prosimy, pomóżcie nam przywrócić naszemu wspaniałemu przyjacielowi zdrowie, żeby znowu mogła beztrosko i radośnie cieszyć się życiem!

„Jesteśmy osobami, które kochają zwierzęta, dlatego od zawsze marzyliśmy, żeby w naszej rodzinie był pies. Wyznajemy zasadę, że dom bez psa jest tylko zwykłym mieszkaniem. Bycie opiekunami dla naszej Runy, to dla nas coś więcej niż tylko posiadanie psa. Odkąd Runa pojawiła się w naszym życiu wypełnia nasze dni, a my cieszymy się każdą chwilą spędzoną razem. Wspólne zabawy, wspólne spacery, wspólne treningi i wspólne poznawanie otaczającego nas świata. Nasz czworonożny przyjaciel jest wspaniałym, wiernym i oddanym towarzyszem. Runa, której dajemy ogrom miłości jest członkiem naszej rodziny, bez którego już nie wyobrażamy sobie życia”… – piszą w liście do nas opiekunowie Runy.

W ich imieniu zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów bardzo drogich operacji. Liczymy na Waszą hojność i z góry dziękujemy za każdą otrzymaną wpłatę.

Jak możesz pomóc?

Darowiznę w całości przeznaczoną na sfinansowanie dwóch operacji Runy możecie Państwo wpłacić  bezpośrednio na zbiórkę utworzoną na portalu Rarujemy Zwierzaki, na rachunek bankowy Fundacji Psi Los (w tytule przelewu prosimy wpisać hasło RUNA) lub za pośrednictwem szybkich przelewów bankowych realizowanych przez T-Pay (formularze wpłat znajdują się poniżej).

Wpisz kwotę darowizny:
PLNRozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane
są za pośrednictwem Krajowego Integratora Płatności T-Pay

Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej
30-071 Kraków, ul. Rolnicza 4/23 

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Nr rachunku bankowego

56 1750 0012 0000 0000 4083 7744

Tytuł wpłaty: RUNA

W sobotę 1 lipca 2023 roku suczka imieniem Runa wraz z opiekunami byli gośćmi audycji radiowej „Klinika Zdrowego Chomika” emitowanej na antenie Radia Kraków, na żywo w godzinach od 9:00 do 10:00. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Aby powiększyć – kliknij w zdjęcie!

Aktualizacja z dnia 15 sierpnia 2023

W poniedziałek 14 sierpnia 2023 roku dzięki pomocy i zaangażowaniu Darczyńców suczka imieniem Runa przeszła pierwszą z dwóch operacji wstawienia endoprotezy stawu biodrowego. Udaną operację przeprowadził dr. Jacek Mederski z kliniki weterynaryjnej VERUM w Grudziądzu. Runa czuje się dobrze, kilkanaście godzin po operacji psiak prawidłowo obciąża operowaną kończynę. Cały czas zbieramy środki na opłacenie drugiej operacji tj. endoprotezy drugiego stawu biodrowego.