ARCHIWUM

Bezpłatne konsultacje
kardiologiczno – neurologiczne
w Kołobrzegu

002_header

.
Fundacja Psi Los, Całodobowa Przychodnia Weterynaryjna Borcowski Popławski, Centrum Weterynaryjne Animal Garden, oraz firma Med4Animals serdecznie zapraszają na bezpłatne konsultacje kardiologiczno – neurologiczne, które odbędą się w sobotę 28 lutego w Gabinecie Weterynaryjnym Marty Karcz, mieszczącym się w Kołobrzegu przy ul. Bogusława X 10 w godzinach od 9:00 do 18:00

Osoby zainteresowane wykonaniem badania kardiologicznego lub neurologicznego prosimy o kontakt mailem kontakt@psilos.org Po przeprowadzonym badaniu każdy pacjent otrzyma wyniki, opis badania oraz sugerowane leczenie w przypadku wykrycia choroby. Ilość miejsc ograniczona.

Badanie echokardiograficzne przeprowadzi lekarz weterynarii Sebastian Domański kardiolog. USG serca wykonane będzie na wysokiej jakości aparatach udostępnionych na ten cel bezpłatnie przez firmę Med4Animals. Badanie neurologiczne przeprowadzi lekarz weterynarii Paweł Załęski.
.

Bezpłatna konsultacja kardiologiczna

.
Czym jest echokardiografia?

W rozpoznaniu schorzeń układu krążenia bardzo pomocna dla lekarza weterynarii jest technika obrazowa zwana echokardiografią. Technika ta wraz z innymi metodami diagnozowania umożliwia bardzo dokładne zbadanie chorób serca oraz rozpoczęcie właściwego leczenia.

Na czym polega badanie echokardiograficzne?
Badanie echokardiograficzne jest nieinwazyjnym badaniem serca umożliwiającym zobrazowanie struktur serca, określenie zaburzeń funkcji mięśnia sercowego, zaburzeń hemodynamicznych. Badanie umożliwia kontrolę ruchu mięśnia sercowego i zastawek wewnątrz sercowych, ocenę przepływu krwi w obrębie przedsionków i komór serca oraz dużych naczyń krwionośnych – aorty, żył głównych, tętnic i żył płucnych. Echo znakomicie diagnozuje płyn w worku osierdziowym oraz zmiany nowotworowe mięśnia sercowego. Dzięki przeprowadzonemu badaniu lekarz weterynarii może postawić rozpoznanie i tym samym wprowadzić odpowiednie leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne naszego czworonoga.

Kiedy powinniśmy udać się z naszym czworonogiem na badanie?
Badanie echokardiograficzne powinno się wykonywać u ras predysponowanych do konkretnych chorób serca już w wieku szczenięcym, pozwala to na wczesne leczenie i zapobieganie szybkiemu progresowi choroby. Kolejną grupą pacjentów są psy u których odnotowano przewlekły kaszel, szybkie męczenie się, omdlenia. Wskazane było by także wykonanie badania przeglądowego u psów w podeszłym wieku skierowanych na operacje chirurgiczne, dzięki czemu możemy określić ryzyko operacyjne pod kątem układu sercowo naczyniowego.

Lekarz Weterynarii Sebastian Domański
Sebastian DomanskiDo właściwego wykonania i oceny echa serca potrzebny jest wysoce specjalistyczny, bardzo kosztowny sprzęt, jeszcze ważniejsze są jednak umiejętności i doświadczenie lekarza przeprowadzającego badanie. Sebastian Domański jest lekarzem klinicystą w Przychodni Weterynaryjnej Janusz Borcowski i Tadeusz Popławski w Gdańsku, w której prowadzi z sukcesem konsultacje kardiologiczne. W 2013 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie otrzymał tytuł lekarza weterynarii. Już jako student prowadził fakultety z kardiologii i warsztaty z echokardiografii na swoim wydziale. Laureat konkursu „Vetco Greenbay” gdzie zdobył I miejsce za artykuł o tematyce nadciśnienia płucnego i metodach diagnostyki echokardiograficznej tej jednostki. Jako asystent prowadzi w akademii diagnostyki weterynaryjnej „Master Vet” zajęcia praktyczne na szkoleniach z Echokardiografii psów. Zainteresowania: kardiologia, medycyna stanów nagłych, intensywna terapia.

Przychodnia Weterynaryjna Janusz Borcowski i Tadeusz Popławski

Przychodnia powstała w 1992 roku. Od początku funkcjonuje jako spółka dwóch lekarzy Janusza Borcowskiego i Tadeusza Popławskiego. Już od 1995 roku rozpoczęła pracę jako przychodnia całodobowa i w tej formule, pomocy całodobowej funkcjonuje do dzisiaj. Oprócz podstawowych badań laboratoryjnych krwi i moczu jako jedna z nielicznych placówek wykonują na miejscu badania gazometryczne krwi, które decydują o podjęciu prawidłowego leczenia pacjenta w stanie krytycznym. Lekarze pracujący w przychodni starają się dbać nie tylko o rozwój „materialny” ale również o rozwój „intelektualny” uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach z zakresu medycyny weterynaryjnej. Przychodnia dysponuje nowoczesną, klimatyzowaną, w pełni wyposażoną salą zabiegową. Każdy pacjent przed znieczuleniem jest szczegółowo badany co pozwala na dobranie najbezpieczniejszej narkozy, dopasowanej indywidualnie do wieku i stanu zdrowia Waszych podopiecznych.
.

Bezpłatna konsultacja neurologiczna

.
Czym jest konsultacja neurologiczna?
Neurologia weterynaryjna mimo, iż jest trudną dziedziną wymagającą dużej wiedzy oraz precyzji działania rozwija się w naszym kraju coraz bardziej. Często konsultacja neurologiczna jest jedynym ratunkiem w przypadku wystąpienia np. padaczki, nosówki lub cukrzycy, która powodować może osłupienie, a nawet śpiączkę. Pamiętajmy jednak, że objawy neurologiczne występujące u psów i kotów nie zawsze są ściśle związane z typowymi schorzeniami układu nerwowego. Mogą one występować wtórnie do toczącej się w organizmie choroby podstawowej.

Na czym polega badanie neurologiczne?
Badanie neurologiczne składa się z licznych prób, przez co wymaga od lekarza weterynarii dużej precyzji działania. Tylko dokładność oraz odpowiednia wiedza pozwalają postawić właściwą diagnozę. Metodyka podstawowego badania neurologicznego jest złożona, aczkolwiek możliwa do wykonania nawet w niewielkim gabinecie ze względu na to, że nie wymaga ona posiadania zaawansowanych narzędzi diagnostycznych.

Lekarz weterynarii Paweł Załęski
Pawel ZaleskiAbsolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie w roku 2010 roku. Pasjonuje go neurologia i chirurgia weterynaryjna. Swoją wiedzę w tej trudnej dziedzinie pogłębiał już jako stażysta gdzie z ogromną pasją angażował się w każdy przypadek z ,,dziwnymi’’ objawami. W Centrum Weterynaryjnym Animal Garden Paweł Załęski doskonale sprawdza się również jako internista. Posiada szeroką wiedzę z zakresu diagnostyki obrazowej. Interesuje go przede wszystkim ultrasonografia. Jako osobę, cechuje go profesjonalne i pełne empatii podejście do każdego psiego i kociego pacjenta. Od zawsze miał zwierzęta. Prywatnie interesuje się kinem i muzyką. Przez jego dociekliwość przyjaciele nazywają go Dr House! Zdolności diagnozowania najtrudniejszych przypadków oraz świetne podejście do zwierzęcego pacjenta i jego właściciela stanowią jego największe atuty.

centrum weterynaryjne animal garden

Centrum Weterynaryjne Animal Garden powstało dzięki współpracy lek. wet. Magdaleny Kubiszewskiej i lek. wet. Pawła Załęskiego. Łączy ich wspólna pasja, jednakowe podejście do wykonywanego zawodu oraz poczucie odpowiedzialności. Centrum Weterynaryjne o powierzchni 80 m² spełnia wszelkie normy Izby Lekarsko – Weterynaryjnej, posiada wygodną poczekalnię i bardzo przestrzenny gabinet. Przychodnia posiada również szeroko wyposażoną salę operacyjną, zaplecze laboratoryjne oraz specjalistyczny sprzęt medyczny do diagnostyki weterynaryjnej. Dzięki temu zapewniają czworonożnym pacjentom zakres usług dostosowany do dzisiejszego postępu w dziedzinie medycyny weterynaryjnej. Personel Animal Garden stale podnosi swoje kwalifikacje i jest zawsze do dyspozycji swoich pacjentów. W razie potrzeby zapewniają swoim pacjentom specjalistyczne konsultacje z dziedziny Kardiologii oraz Okulistyki weterynaryjnej.
.

Aparaty ultrasonograficzne udostępniła
bezpłatnie firma Med4Animals

.
Med4Animals

Med4Animals jest dynamicznie rozwijającą się firmą wspierającą lekarzy weterynarii w ich codziennej działalności. Firma dostarcza najnowsze innowacyjne narzędzia diagnostyczne, wierząc, że najważniejszą wartością w każdej sprzedaży jest wiedza. Współpracują ze światowej klasy producentami i lekarzami, którzy znacząco przyczyniają się do podnoszenia poziomu jakości opieki zdrowotnej wszystkich zwierząt, od małych zwierząt do egzotycznych zwierząt. Klientami Med4Animals są zarówno prywatne gabinety jak i instytucje publiczne , wydziały weterynaryjne, Zoo i inne. Firma Med4Animals wierzy w wysokiej jakości edukację dlatego wspiera organizowane w Polsce kursy. Zaufanie i wzajemny szacunek wobec klientów jest kluczem do sukcesu. Potrzeby i osobiste osiągnięcia klientów są ich marzeniami więc przyświecają im wspólne cele. Dlatego też misja firmy nie kończy się ale rozpoczyna od sprzedaży sprzętu aby finalnie doprowadzić do sukcesu inwestycji realizowanych przez ich klientów.
.

Gabinet weterynaryjny udostępniła
bezpłatnie
lek. wet. Marta Karcz

.

gabinet weterynaryjny marta karcz

Gabinet weterynaryjny Marta Karcz prowadzi w Kołobrzegu od trzech lat. Początkowo gabinet mieścił się przy ul. Kamiennej, kilka miesięcy temu pani Marta przeprowadziła się nieopodal na ul. Bogusława X 10. W ramach usług oferuję miedzy innymi badanie kliniczne zwierząt, szczepienia profilaktyczne, zapobieganie i zwalczanie endo i ektopasożytów (odrobaczanie, odpchlanie), USG, chipowanie zwierząt, wystawianie paszportów, badania krwi (morfologiczne i biochemiczne), badanie moczu i kału, wykonywanie i ocena zeskrobin skóry, wymazów, usuwanie kamienia nazębnego (przy pomocy ultradźwięków), usuwanie przetrwałych zębów mlecznych, zabiegi chirurgiczne (sterylizacje, kastracje i inne). Przy gabinecie znajduje się dobrze wyposażony sklep z artykułami zoologicznymi oferujący między innymi bogaty asortyment karm dla psów i kotów, zabawki, drapaki, kuwety, smakołyki i wiele innych. W 2011 roku pani Marta ukończyła Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jako lekarz weterynarii praktykuje od czterech lat. Na co dzień jest opiekunką cudownego psiaka imieniem Freddie.

9356