KONFRONTACJE
Różnych sposobów
żywienia psów
Katedra Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego oraz Fundacja Psi Los serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji z cyklu Nauka – Praktyce. Konferencja dotycząca różnych sposobów żywienia psów odbędzie się w sobotę, w dniu 13 stycznia 2018 roku Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy al. 29 Listopada 46 w godz. od 9:00 do 19:30.
Nie ma jednego idealnego sposobu żywienie dla wszystkich psów ale na pewno jest idealny sposób żywienia dla Twojego psa, tylko który? Zapraszamy na pierwszą w Polsce konferencję Nauka - Praktyce, poświęconą żywieniu psów. Tematyka wykładów dotyczyć będzie podstaw żywienia psów, a podczas Konfrontacji, prelegenci spróbują przekonać uczestników konferencji do różnych sposobów żywienia psów. Wykłady wygłoszą pracownicy naukowi, którzy w codziennej pracy skupiają się na problemach żywieniowych psów oraz szkoleniowcy i praktycy, którzy pomagają ustalać prawidłowe żywienie tych zwierząt.
Koszt uczestnictwa wynosi 250,00 PLN lub 100,00 PLN (dla studentów).
Wykłady wygłoszą:dr n. wet. Sybilla Berwid - Wójtowicz,dr n. wet. Michał Ceregrzyn,mgr Agnieszka Cholewiak - Góralczyk,mgr inż Karolina Hołda,dr hab. Michał Jank,dr inż Olga Lasek,mgr Małgorzata Olejnik,dr inż Jacek Wilczak,mgr inż Anna Maria Ziembińska
.Pobierz formularz zgłoszeniowy
Pobierz program konferencji
Prelegenci
Olga Lasek - z wykształcenia zootechnik, specjalista żywienia zwierząt, absolwentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Od 2011 roku jestem pracownikiem Katedry Żywienia i Dietetyki Zwierząt. Zainteresowania naukowe: mikroflora przewodu pokarmowego psów, rola włókna w żywieniu zwierząt monogastrycznych, wpływ żywienia psów różnymi sposobami na kondycję oraz wydolność psów, żywienie psów sportowych. Koordynowanie przedmiotów: Żywienie zwierząt amatorskich i laboratoryjnych, Żywienie zwierząt egzotycznych, Żywienie zwierząt laboratoryjnych, Żywienie psów i kotów, Żywienie zwierząt w ogrodach zoologicznych, Chów i hodowla ssaków egzotycznych, Felinologia, dla studentów kierunku Zootechnika, Biologia stosowana, Bioinżynieria zwierząt, Biotechnologia, Weterynaria.
Karolina Hołda - Doktorantka na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. W ramach studiów prowadzi badania właściwości fizycznych, chemicznych i sensorycznych suchych karm pełnoporcjowych oraz potencjalnych zagrożeń wynikających z ich długookresowej obecności w diecie psów. W 2016 roku odbyła staż naukowy w Ghent University, w Belgii, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Prowadzi szkolenia i konsultacje z zakresu prawidłowego żywienia zwierząt towarzyszących. Regularnie publikuje artykuły w czasopismach branżowych. Od 2014 roku jest członkiem European Society of Veterinary and Comparative Nutrition oraz kapituły konkursu branży kynologicznej Top for Dog.
Michał Ceregrzyn - jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w roku 1994. Obronił prace doktorską w roku 1999. Odbył staże kliniczne i naukowe w Tierartzlische Hochschule w Hanowerze w Niemczech, w University of Tennessee w Knoxville w USA i w Utrecht University w Holandii. Pracował Jako adiunkt w University of Shizuoka w Japonii oraz w Technische Universitat Munchen w Niemczech. Jest autorem szeregu prac naukowych dotyczących patofizjologii przewodu pokarmowego. Specjalizuje się w leczeniu chorób przewodu pokarmowego oraz w dietetyce psów i kotów. Posiada szczególne doświadczenie w leczeniu problemów przewlekłych. Zajmuje się także doradztwem żywieniowym u psów i kotów z nadwagą i otyłością oraz innymi schorzeniami wymagającymi specjalistycznego żywienia.
Sybilla Berwid - Wójtowicz - specjalista żywienia zwierząt (i ludzi), doktorat zrobiła w Zakładzie Dietetyki, Katedry Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie pod kierownictwem prof. Piotra Ostaszewskiego. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu: Poradnictwo Dietetyczne w Instytucie Żywności i Żywienia Człowieka oraz Żywienie Kliniczne na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Na co dzień zajmuje się poradnictwem dotyczącym doboru i bilansowania codziennej diety zwierząt, diet specjalnych, diet psów pracujących i aktywnych wyczynowo. Prowadzi liczne kursy i szkolenia. Aktywnie uczestniczy w kongresach i seminariach dotyczących zachowania i pielęgnacji zwierząt towarzyszących oraz dietetyki weterynaryjnej.
Małgorzata Olejnik - specjalistka dietetyk, doradca żywieniowy z wykształceniem medycznym. Od lat pasjonacko zgłębia wiedzę w obszarze żywienia psów i kotów. Jest orędowniczką zdrowego ich żywienia zgodnie z przystosowaniem ewolucyjnym. Ukierunkowana na holistyczne postrzeganie i dążenie do ich dobrostanu. Właścicielka i hodowczyni psów rasy yorkshire terier i biewer yorkshire terier. Od 2006 roku właścicielka specjalistycznego sklepu ze zdrową żywnością dla psów i kotów. Pomaga w wyborze diety, doborze karmy, specjalizuje się w obszarze diety BiologicallyAppriopriateRawFood. Blogerka, autorka artykułów publikowanych w prasie ogólnopolskiej, lokalnej i branżowej. Autorka pierwszej w Polsce poradnikowej książki „Pies na diecie BARF”.
Agnieszka Cholewiak-Góralczyk - dietetyk psów i kotów, pochłania ją praca na rzecz dobrostanu zwierząt w Polsce, karmi metodą BARF oraz Whole Prey i Franken Prey. Prowadzi Fundację "Barfne Korepetycje", która zajmuje się promocją zdrowego i biologicznie odpowiedniego żywienia psów i kotów oraz grupy edukacyjne na portalu Facebook. Udziela porad dietetycznych, układa jadłospisy dla zwierząt zarówno chorych jak i zdrowych. Edukuje opiekunów zwierząt, przyszłych weterynarzy i hodowców w zakresie prawidłowego żywienia zarówno psów i kotów. Współpracuje z weterynarzami, behawiorystami oraz fundacjami i osobami znanymi w kocim i psim środowisku.
Agnieszka Kurosad - adiunkt, pracuje w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UPWr we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z zakresu: Dietetyka weterynaryjna, Żywienie psów i kotów. Współautorka dwóch książek: Podstawy żywienia psów i kotów oraz Psy rasowe – Kompendium lekarza wet i hodowcy oraz licznych artykułów z zakresu żywienia zdrowych i chorych psów i kotów. Na Klinice Chorób Wewnętrznych prowadzi konsultacje dietetyczne zwierząt chorych, głównie w aspekcie diet domowych.
.Więcej informacji o konferencji otrzymacie klikając w poniższy baner