ARCHIWUM

Blondyni i Blondyna
czyli co słychać w Tychach…

Na początku listopada 2012 roku poznaliśmy nadludzko sprawną duchem i witalnością, niepełnosprawną mieszkankę Tychów, której towarzyszą dwa wspaniałe „goldeny” Igor zwany Ajkim i Egon. Ten pierwszy jest prawdziwym psem asystującym, podarowanym Magdzie w 2007 roku przez Fundację Alteri. Psiak przeszedł wcześniej specjalistyczne szkolenie dzięki któremu nauczył się pomagać osobie chorej na zanik mięśni.

Na początku 2012 roku okazało się, że Igor (zwany także Ajkim) jest bardzo poważnie chory. Lekarze weterynarii zdiagnozowali u niego nie operacyjny nowotwór ucha. Rak, który zaatakował Igora, rzadko daje przeżuty, ale cały czas się rozwija. Siedmioletni Igor jest na emeryturze, jednak w miarę swoich możliwości pomaga Magdzie.

Magda bez pomocy ukochanego opiekuna nie mogła sama zostawać w domu ani spacerować – Igor w razie potrzeby podawał telefon, przedmioty, które spadły, a także ją poprawiał, dlatego konieczne stało wyszkolenie jego następcy – Egona.

Nasza Fundacja wraz z Magdą Kulus Radiem Kraków i Portalem Interia.Pl postanowiła zorganizować zbiórkę funduszy przeznaczonych na leczenie Igora i szkolenie jego następcy Egona.

Darczyńcy jak zwykle nie zawiedli. W ciągu trzech miesięcy udało się zebrać kwotę, dzięki której stan zdrowia nieuleczalnie chorego Igora został ustabilizowany. W chwili obecnej psiak, którego regularnie odwiedzamy czuje się znacznie lepiej.

Dzięki wsparciu darczyńców mogło rozpocząć się także szkolenie młodego Egona, który w przyszłości będzie zastępował Igora w jego codziennych obowiązkach. Szkoleniem przyszłego „asystenta” zajmuje się pani Ewa Godula – trener Alteri.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania specjalnego wydania audycji radiowej „Klinika Zdrowego Chomika” w całości poświęconej szkoleniu psów asystujących dla osób niepełnosprawnych. Opowiemy o postępach w nauce młodego Egona oraz o obecnym stanie zdrowia Igora.

Drodzy Darczyńcy, nie ukrywamy, że wszystko co do tej pory zrobiliśmy dla Magdy i jej psów to przede wszystkim Wasza zasługa. To dzięki Wam zdobyliśmy środki za które możemy opłacić zakup specjalistycznej karmy dla Igora, badania i wizyty w gabinetach weterynaryjnych oraz lekarstwa. Pokrywamy także koszty szkolenia młodego Egona. Dziękujemy, że jesteście z nami, wspieracie nas nie tylko poprzez przekazywanie darowizn ale także śledząc stan zdrowia Igora, szkolenie Egona, pisząc maile oraz komentarze na wydarzeniu utworzonym na portalu Facebook. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa i za to, że jesteście z nami…
.

.
Osoby, które chciały by przekazać dowolnej wielkości darowiznę przeznaczoną w całości dla Egona i Igora mogą to zrobić na wiele sposobów. Jednym z nich jest Internetowa Platforma Pomagania „SiePomaga” która przyłączyła się do akcji Fundacji Psi Los. Wierzymy, że nie pozostaniecie bez odpowiedzi i wspomożecie tą cudowną parę psów i ich właścicielkę. Więcej informacji o możliwości pomocy dla „Blondynów i Blondyny” otrzymacie Państwo klikając w powyższy baner.
.

W galerii poniżej znajdziecie Państwo zdjęcia wykonane podczas nagrania audycji.

Osoby zainteresowane wysłuchaniem audycji nagranej w dniu 8 grudnia 2012 roku podczas pierwszej wizyty Radia Kraków w Tychach u Magdy Kulus w całości poświęconej dwóm wspaniałym Goldenom – prosimy kliknąć w poniższy baner.