Kardiomonitor – dar dla zwierząt z krakowskiego schroniska | Fundacja PSI LOS

Oficjalny Partner Medialny Fundacji Psi Los


Kwota:

Kwota:

Kardiomonitor – dar dla zwierząt z krakowskiego schroniska

.
Weterynaryjny monitor pacjenta przeznaczony jest do użycia w specjalnych laboratoriach, klinikach i szpitalach weterynaryjnych. Umożliwia monitorowanie pacjenta weterynaryjnego z regulowanymi limitami alarmów oraz wizualnym i dźwiękowym sygnalizowaniem ich przekroczenia. Zawiera 5-odprowadzeniowy elektrokardiograf, urządzenie do nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz pulsoksymetr. Umożliwia także pomiar tempa oddechu oraz temperaturę. Dzięki wbudowanej drukarce lekarz weterynarii może dokonać wydruku EKG, oraz innych parametrów życiowych. Monitor dostarcza szybkie, rzetelne pomiary dla pacjentów weterynaryjnych, posiada także system alarmujący, informujący o zagrożeniu życia chorego czworonoga. Urządzenie to, podobnie jak w przypadku ludzi, ułatwia monitorowanie funkcji życiowych i zwiększa bezpieczeństwo podczas zabiegów operacyjnych.
.

.
Zakupiony dla krakowskiego schroniska weterynaryjny monitor pacjenta (kardiomonitor) PM-5000 stanowi doskonałą i bezpieczną platformę do monitorowania stanu pacjentów weterynaryjnych. Z powodu swojego niewielkiego rozmiaru i niewielkiej wagi kardiomonitor może być stosowany nie tylko w placówce weterynaryjnej, ale także podczas transportu zwierząt. Przeznaczony jest dla indywidualnych weterynarzy, a także dla przychodni i klinik weterynaryjnych.
.

.
Kardiomonitor weterynaryjny był jednym z cichych marzeń lekarzy zespołu weterynaryjnego krakowskiego schroniska. W ambulatorium chirurgicznym przy ul. Rybnej wykonywane są zarówno rutynowe jak i skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Wiele zwierząt trafia do schroniska z wypadków i interwencji. Często poturbowane, okaleczone czy po prostu zaniedbane przez swoich właścicieli. Ich stan zdrowia wymaga nierzadko natychmiastowej interwencji lekarza weterynarii. Na szczęście w placówce pracuje profesjonalna i oddana ekipa lekarzy, która codziennie walczy o zdrowie i życie swoich podopiecznych. Bez profesjonalnego sprzętu ich praca była jeszcze trudniejsza.

Pod koniec 2011 roku postanowiliśmy pomóc lekarzom weterynarii i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo czworonożnych pacjentów podczas zabiegów chirurgicznych. Z prośbą o pomoc w zebraniu środków przeznaczonych na zakup kardiomonitora zwróciliśmy się do niezawodnych Darczyńców. Uzyskaliśmy specjalną zgodę na zbiórkę, dzięki której nieobojętni na los chorych i pokrzywdzonych zwierząt Internauci mogli wesprzeć ten szlachetny cel. Do naszej zbiórki dołączyła Internetowa Platforma Pomagania „SiePomaga” uruchamiając możliwość przekazywania darowizn za pośrednictwem swoich stron internetowych. W ciągu kilkunastu miesięcy udało się zebrać niezbędna kwotę, dzięki której możliwe było zakupienie urządzenia i podarowanie go krakowskiemu schronisku.

Z wielką radością informujemy, że w najbliższą sobotę 6 kwietnia 2013 roku zakupiony dla krakowskiego schroniska kardiomonitor dostarczymy na ul. Rybną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom,
którzy wsparli naszą akcję.

Specjalne podziękowania składamy firmie
Chemone Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu,
która przeznaczyła na ten cel znaczną (brakującą) kwotę.

Serdecznie dziękujemy firmie CHS Medica za zastosowanie
upustu przy zakupie kardiomonitora.

.
Więcej informacji o organizowanej zbiórce dowiecie się Państwo klikając <TUTAJ>