Nasza współpraca z SAFE-ANIMAL | Fundacja PSI LOS

Oficjalny Partner Medialny Fundacji Psi Los


Kwota:

Regulamin przekazywania darowizn

Kwota:

Nasza współpraca z SAFE-ANIMAL

Dzięki nawiązaniu stałej współpracy pomiędzy naszą Fundacją a SAFE-ANIMAL macie Państwo możliwość całkowicie bezpłatnie zarejestrować swojego pupila w największej ogólnopolskiej i międzynarodowej bazie danych zaczipowanych zwierząt.

Aby sprawdzić, czy Wasz zwierzak znajduje się już w bazie danych SAFE-ANIMAL, prosimy wpisać numer mikroczipa do specjalnej wyszukiwarki znajdującej się w menu na górze strony.

Jeżeli wynik będzie negatywny, oznacza to, że powinniście Państwo jak najszybciej, bezpłatnie  zarejestrować pupila w bazie danych. Aby skorzystać z formularza rejestracyjnego prosimy kliknąć w poniższy baner.

SAFE-ANIMAL jest członkiem Europetnet – Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli i jest zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych. Współpracuje z większością fundacji i schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce, także z lekarzami weterynarii.

.
Informacja dla osób, które adoptowały
zaczipowanego zwierzaka

Niektóre schroniska dla bezdomnych zwierząt w Polsce znakują elektronicznie zwierzęta, które trafiły do azylu. Oznakowanie to polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia tzw. transpondera, przypominającego swym wyglądem dwa ziarnka ryżu.

W praktyce czynność elektronicznego oznakowania jest bardzo prosta, trwa zaledwie kilka sekund, a co najważniejsze, jest praktycznie bezbolesna dla czworonoga. Transponder wszczepia się pod skórę za pomocą aplikatora do złudzenia przypominającego swym wyglądem strzykawkę.

Wszczepiony pod skórę zwierzęcia transponder, popularnie nazywany czipem, posiada zakodowany, jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny 15-cyfrowy numer, który można odczytać za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. czytnika.

Urządzenia takie dostępne są praktycznie w każdym gabinecie weterynaryjnym w Polsce. Odczytanie unikatowego 15-cyfrowego numeru trwa dosłownie kilka sekund i polega na zbliżeniu czytnika do zwierzęcia. Na wyświetlaczu pojawia się niezmienny, zakodowany w transponderze 15-cyfrowy numer.

Właśnie za pomocą takiego numeru można ustalić kto, jest opiekunem zwierzaka. Jednak, żeby można było ustalić wszystkie dane personalne właściciela, on sam musi wcześniej dokonać rejestracji swojego pupila w bazie danych oznakowanych elektronicznie (zaczipowanych) zwierząt.

Każda osoba, która adoptowała oznakowanego elektronicznie (zaczipowanego) czworonoga, powinna sprawdzić czy pupil został zarejestrowany w bazie danych, jeśli nie, proponujemy na własną rękę lub za naszym pośrednictwem zarejestrować go w ogólnopolskiej bazie danych.

Jeżeli chcesz, aby nasza Fundacja zarejestrowała Twojego pupila w bazie danych SAFE-ANIMAL, skorzystaj z formularza rejestracyjnego, klikając w niebieski baner powyżej. W ciągu 48 godzin dane zostaną bezpłatnie zarejestrowane w bazie. Od tego momentu odnalezienie właściciela po odczytaniu numeru czipa będzie już tylko formalnością.

.
Informacja dla osób, które nie mają zaczipowanego

zwierzaka, a chcą zrobić to za darmo

Osoby, które chciałyby zaczipować swojego pupila, ale ze względów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić, dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy SAFE-ANIMAL a naszą Fundacją mogą zrobić to całkowicie za darmo. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami. Raz w miesiącu firma SAFE-ANIMAL przekazuje nam kilkanaście sztuk zestawów do bezpłatnego czipowania.

Dzięki nawiązaniu współpracy z SAFE-ANIMAL zainteresowane osoby będą mogły udać się ze swoim pupilem do wskazanego przez nas gabinetu weterynaryjnego, w którym lekarz w sposób prawidłowy zaczipuje czworonoga.

.
Do akcji przyłączyła się:

Wojciech Kujawski i Paweł Słowiński
31-111 Kraków, ul. Piłsudskiego 30
tel. (12) 411 39 89

.
Więcej informacji o SAFE-ANIMAL otrzymają Państwo

po kliknięciu w poniższy baner


Formularz uprawniający do bezpłatnej rejestracji
w międzynarodowej Bazie Danych
SAFE – ANIMAL i EUROPETNET w Brukseli
znajdziecie Państwo <TUTAJ>