Chory na serce labrador Franek liczy na Waszą pomoc… | Fundacja PSI LOS

Oficjalny Partner Medialny Fundacji Psi Los


Kwota:

Regulamin przekazywania darowizn

Kwota:

Chory na serce labrador Franek liczy na Waszą pomoc…

000_franek

Labrador imieniem Franek nie miał łatwego życia. Dzieciństwo i młodość spędził w nielegalnej hodowli, żyjąc w koszmarnych warunkach. Zamknięty w kojcu metr na metr, bez spacerów, zabawy itp. Spał w kuchennej szafce pełniącej funkcję psiej budy. Po interwencji KTOZ trafił do krakowskiego schroniska. Kilka tygodni później został adoptowany – można powiedzieć, że los uśmiechnął się do niego.

Na początku maja 2012 roku Franek postanowił pomóc swoim bezdomnym czworonogom biorąc udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Prawdziwa przyjaźń jest za darmo” nawołującej do adopcji zwierząt ze schronisk i przytulisk. W towarzystwie Pawła Małaszyńskiego uroczy labrador pojawił się na plakatach i billboardach w całej Polsce.

Mniej więcej rok później dorastanie w nielegalnej hodowli i życie w koszmarnych warunkach zaczęło dawać o sobie znać. Psiak zaczął mieć problemy z poruszaniem się. Bezpłatne leczenie zaoferował Gabinet Rehabilitacji FizjoKarusek, w którym Franek przeszedł między innymi laseroterapię. Zaangażowanie rehabilitantów przyniosło poprawę jego stanu zdrowia. Nikt nie spodziewał się, że poważne problemy zdrowotne dopiero nadejdą…

Kilka tygodni temu psiak zaczął zachowywać się podejrzanie. Niechętnie wychodził na spacery, szybko się męczył, miał zdecydowanie mniejszy apetyt. Sprawiał wrażenie chorego. Jego opiekunowie natychmiast udali się do lekarza weterynarii. Okazało się, że Franek ma chore serce. Rozpoczęto leczenie farmakologiczne.

W dniu 30 kwietnia 2014 roku psiak trafił na konsultację kardiologiczną. W trakcie skomplikowanych badań okazało się, że cierpi on na kardiomiopatię rozstrzeniową. Jego serce pracuje za szybko i za słabo pompuje krew. W płucach oraz jamie brzusznej gromadzi się płyn. Diagnoza jest jednoznaczna – Franek jest bardzo poważnie chory.

Do końca swojego życia ten niespełna dziesięcioletni labrador musi być pod stałą opieką lekarza weterynarii. Koszty drogich lekarstw, specjalistycznej karmy oraz wizyt kontrolnych przekraczają możliwości finansowe jego obecnych opiekunów.

W imieniu Fraka zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc i wsparcie. Dzięki pozyskanym środkom będziemy w stanie pomóc psiakowi wrócić do zdrowia oraz zapewnić mu godne życie do końca jego dni…

.

Dzisiaj tj. we czwartek 15 maja 2014 roku Franio przegrał walkę z ciężką, nieuleczalną chorobą. Odszedł, ale na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali jego leczenie nie tylko finansowo ale także dobrym słowem, nadzieją i troską.

Nie zapominajcie o Franku, który wraz z Pawłem Małaszyńskim nawoływał do przygarniania psów ze schronisk i przytulisk biorąc udział w kampanii społecznej „Prawdziwa przyjaźń jest za darmo”. Trzymaj się psiaku…

Plakat kampanii społecznej „Prawdziwa przyjaźń jest za darmo”

04-Paweł-Małaszyński-i-Franek-dla-Fundacji-Psi-Los