Infonetax | Fundacja PSI LOS

Oficjalny Partner Medialny Fundacji Psi Los


Kwota:

Regulamin przekazywania darowizn

Kwota:

.
Celem i ambicją firmy Infonetax jest dostarczanie nowoczesnych i innowacyjnych narzędzi wspomagających pracę doradców podatkowych i biur rachunkowych. Dzięki doświadczonemu zespołowi oraz koncentracji na potrzebach wynikających z rozwoju technologii tworzy jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne narzędzia informatyczne. Infonetax swoją ofertę wzbogaca również o wydawnictwa książkowe.

Firma Infonetax jest także twórcą bezpłatnego programu rozliczeń PIT-OPP przeznaczonego dla Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki któremu Darczyńcy w wyjątkowo prosty i łatwy sposób przekażą 1% podatku na rzecz wybranej Fundacji.

Program PIT-OPP jest wysoce funkcjonalnym i prostym w użyciu narzędziem służącym do sporządzania rozliczeń rocznych zeznań podatkowych do Urzędu Skarbowego, co jest obowiązkiem każdego podatnika.

Aplikacja umożliwia wypełnianie następujących PIT’ów:
PIT-36  PIT-36L  PIT-37  PIT-38  PIT-39  PIT-28

oraz załączników:
PIT-B  PIT-D  PIT-M  PIT-O  PIT-Z  PIT-ZG

Program powstawał przy współpracy z doradcami podatkowymi, co daje gwarancję zgodności z obowiązującymi przepisami podatkowymi oraz zachowanie standardów wydruków.

Program zawiera także moduł elektronicznego przesyłania wypełnionych formularzy bezpośrednio do Urzędów Skarbowych (tzw. e-deklaracje)

Poniżej przedstawiamy wybrane, najważniejsze właściwości tego użytecznego narzędzia:

Wizualne wypełnianie formularzy zeznań podatkowych

Wypełnianie formularzy jest bardzo wygodne, ponieważ dane wprowadzane są w rubrykach formularza PIT w postaci takiej, jaka będzie drukowana. Program na bieżąco (w locie) dokonuje odpowiednich obliczeń oraz informuje użytkownika o ewentualnie popełnionym błędzie, niepoprawnym formacie danych itp. Do poszczególnych pól formularza została dołączona pomoc kontekstowa, pomagająca podatnikowi w poprawnym wypełnieniu PIT’a. Interfejs użytkownika został zaprojektowany w taki sposób, aby wygodnie można było nawigować pomiędzy stronami formularzy oraz całymi drukami. Uwagę należy zwrócić na zakładki, za pomocą których przełączamy się pomiędzy formularzami PIT w zestawie. Miniatury stron (z lewej strony) ułatwiają nawigację pomiędzy stronami formularza.

Kreator zestawów PIT

Kreator (ang. wizard) został stworzony w celu dopasowania zestawu formularzy pit dla danego podatnika. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań np. Czy rozliczam się sam czy wspólnie z małżonkiem? Czy prowadzę działalność gospodarczą ? Czy rozliczam dochody uzyskane za granica? a program sam wygeneruje odpowiedni zestaw PITów dla użytkownika. Program daje też możliwość ręcznego wyboru pitów do zestawu, lub otworzenie zestawu, który wcześniej został zapisany na dysku.

Zewnętrzne zestawy danych

W programie zostały zaimplementowane dodatkowe bazy danych, np. Baza Urzędów Skarbowych, dzięki której możemy wyszukać odpowiedni urząd skarbowy i wstawić jego dane do pola w formularzu pit. Ponadto mamy możliwość prowadzenia własnych słowników danych – dane podatnika / dane małżonka. Funkcja ta sprawia, że nie musimy wypełniać, powtarzających się w każdym picie danych podatnika / małżonka – wystarczy że wybierzmy je ze słownika.

Walidacja danych

Aplikacja PIT-OPP posiada wbudowany system sprawdzania poprawności wypełnionych PIT’ów. Rozróżnić możemy walidację formatu danych, czyli sprawdzenie czy podano poprawną datę, NIP, Regon Pesel itp., oraz walidację poprawności danych, czyli sprawdzenie czy wprowadzane wartości w polach formularza pit są poprawne (zgodne z regułami jego wypełniania). Aby poddać wypełnione formularze PIT walidacji, wystarczy wybrać z menu opcję „Sprawdź”, a program poinformuje nas o popełnionych podczas wypełniania PITu błędach. Informacja o podstawowych błędach danych wyświetlać się będzie już podczas wypełniania formularza PIT, co pozwala na natychmiastowe ich skorygowanie.

Wydruki, Eksport do PDF, Wysyłka Mailem

Po prawidłowym wypełnieniu pitów swojego zeznania podatkowego należy je wydrukować i przekazać do urzędu skarbowego. Jakość wydruków oferowanych przez program jest bardzo wysoka. Blankiety formularzy są zgodne ze wzorami udostępnianymi przez Ministerstwo Finansów. Poza możliwością wydruku program pozwala na zapisanie wypełnionego zestawu w formacie PDF, który jest powszechnie używany niemal w każdym środowisku systemowym. W prosty sposób też możemy nasze pity przesłać pocztą elektroniczną e-mail. Opcja zapisu pitów na dysku pozwala na dokończenie wypełniania zeznania w późniejszym czasie, czy też naniesienie w zeznaniu pewnych korekt i ponownego ich wydruku.

Pomoc i Aktualizacje

Z myślą o użytkownikach program ma rozbudowany system pomocy. Oprócz wspomnianej wcześniej pomocy kontekstowej istnieje możliwość przeglądania wszystkich tematów pomocy, wyszukiwanie zagadnień, pomoc On-Line, broszury pomocy dla poszczególnych rodzajów PITów. Ponadto moduł aktualizacji przez internet, dzięki któremu masz pewność że twoja wersja programu jest najaktualniejsza.

Jeżeli chcecie Państwo pomóc psom z Krakowa przekażcie 1% swojego podatku na rzecz fundacji MRNRZ Viva! Wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000135274 koniecznie z dopiskiem „Psy z Krakowa” w rubryce „Cel szczegółowy 1%”. Uzyskane środki posłużą poprawie losu bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt.

Uzyskane środki posłużą poprawie losu bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt. Wesprzeć Fundację mogą podatnicy składający zeznania podatkowe PIT: 28, 36, 36L, 37, 38, 39. Prosimy zaznaczyć krzyżykiem wyrażenie zgody na możliwość podania Fundacji Państwa danych, dzięki temu będą mogli Państwo zweryfikować, czy Państwa pieniądze dotarły (rubryka 125 w PIT-37, 304 w PIT-36, 128 w PIT-28, 60 w PIT-38, 53 w PIT-39).

Firma Infonetax, której nieobojętny jest los bezdomnych i potrzebujących zwierząt postanowiła podarować Fundacji program, dzięki któremu podatnicy w wyjątkowo prosty i łatwy sposób mogą rozliczyć zeznania podatkowe oraz przekazać 1% podatku.

Podatnik rozliczający się za pomocą programu PIT-OPP przy rozliczaniu formularza może skorzystać z całkowicie bezpłatnej pomocy doradcy podatkowego.

Z programem PIT-OPP łatwo, szybko i bezpłatnie sporządzą Państwo swoje roczne zeznanie podatku.

Serdecznie dziękujemy Firmie Infonetax za wsparcie Fundacji
i bezpłatne przekazanie programu PIT-OPP

Więcej o Firmie Infonetax dowiecie się Państwo
klikając w poniższy baner