Zapytaj Eksperta | Fundacja PSI LOS

Oficjalny Partner Medialny Fundacji Psi Los


Kwota:

Regulamin przekazywania darowizn

Kwota:

Zapytaj Eksperta

Za pomocą znajdującego się poniżej formularza możecie Państwo skorzystać z całkowicie bezpłatnej porady naszych ekspertów. W chwili obecnej istnieje możliwość zadania pytania lekarzowi weterynarii, trenerowi oraz behawioryście zwierząt. Nasi specjaliści odpowiedzą na przesłane przez Państwa pytanie w ciągu 48 godzin. Odpowiedź zostanie wysłana na Państwa adres poczty elektronicznej.

Zwracamy się z prośbą o przedstawienie pytania w sposób jak najbardziej rozbudowany, postarajcie się Państwo możliwie dokładnie opisać to, co Was niepokoi. Im dokładniej sformułujcie pytanie, tym trafniejsza będzie otrzymana odpowiedź. Jednocześnie informujemy, że z przyczyn oczywistych nie na każde zadane przez Państwa pytanie nasi eksperci będą w stanie odpowiedzieć.

Zwracając się z pytaniem do naszych ekspertów, proszę nie zapomnieć o zaznaczeniu w formularzu, do którego z nich ma zostać przekazana Państwa wiadomość. Prosimy także o wypełnienie wszystkich obowiązkowych pól formularza oraz sprawdzenie, czy podany w formularzu adres poczty elektronicznej jest poprawny.

  1. (wymagane)
  2. (wymagane)
  3. (wymagane)
  4. (wymagane)
  5. (wymagane)
 

Jeżeli zdecydujecie się Państwo zadać pytanie trenerowi lub behawioryście opiszcie problem z którym się zwracacie w sposób przedstawiony w poniższym przykładzie:

Mój pies podczas spacerów okropnie ciągnie na smyczy mnie i moją żonę. Chwilami mam wrażenie, że to on wyprowadza nas, a nie my jego. Mieszkamy w Krakowie, w budynku wielorodzinnym, na trzecim piętrze (bez windy), w spokojnej dzielnicy z zoną i czteroletnią córeczkę. Na spacery wyprowadzamy psa regularnie mniej więcej o tych samych porach. Poranny spacer jest najkrótszy, popołudniowy trwa około godzinę, zawsze wtedy idziemy do parku w którym psiak ma możliwość się wybiegać. Ostatni wieczorny spacer trwa dłużej niż poranny, ale krócej niż popołudniowy. Mój pies to mieszaniec (samiec), średniej wielkości, waży około 20 kg. Obecnie ma prawie 3 lata. Opiekujmy się nim od początku jego życia czyli od szczeniaka. Problemy z ciągnięciem na smyczy nasilały się regularnie. Psiak jest karmiony dwa razy dziennie suchą karmą firmy Royal Canin, w ilości zalecanej przez producenta i dobranej do wielkości psa. Podczas spacerów korzystamy ze smyczy automatycznej (czyli takiej rozwijanej), pies ma ubierane szelki a nie obrożę. Proszę o podpowiedź co mogę zrobić aby zredukować ciągnięcie na smyczy, jak mam go nauczyć aby nie ciągnął lub ciągnął mniej. Jakie według państwa mogą być przyczyny takiego zachowania. Nadmieniam, że poza ciągnięciem na smyczy psiak jest chodzącym, a raczej ciągnącym ideałem. Proszę o odpowiedź. Kamil.

Jeżeli zdecydujecie się Państwo zadać pytanie lekarzowi weterynarii opiszcie problem z którym się zwracacie w sposób przedstawiony w poniższym przykładzie:

Szanowni Państwo, od sześciu miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką adoptowanej ze schroniska dla zwierząt suczki rasy mieszanej. W chwili obecnej Sonia ma 11 miesięcy. Kilka dni temu pojechałyśmy nad jezioro. Była piękna, słoneczna pogoda i dosyć wysoka temperatura. Sonia uwielbia wodę, większość czasu pływała i nurkowała. Po kilku godzinach spędzonych nad jeziorem wróciłyśmy samochodem do Krakowa. Kilka dni później zauważyłam, że Sonia potrząsa głową, trzepie uszami i unika mojego dotyku w okolicach uszu. Zastanawiam się czy przypadkiem nie ma tam jakiegoś zapalenia. Czy jestem w stanie wyleczyć ją samodzielnie czy muszę udać się do lekarza weterynarii? A może powinnam odczekać dwa lub trzy dni i zobaczyć czy objawy same nie ustąpią? Drugie moje pytanie dotyczy sterylizacji. Jaki wiek suczki jest najbardziej odpowiedni do przeprowadzenia zabiegu? Czy powinnam poczekać aż ewentualne zapalenie uszu zostanie wyleczone czy może załatwić wszystko za jednym razem? Słyszałam, że suczka przed sterylizacją przynajmniej raz w życiu powinna mieć młode – czy to prawda? Uprzejmie proszę o możliwie szybką odpowiedź. Justyna.

Jeżeli będziecie Państwo zadowoleni z udzielonej odpowiedzi, zwracamy się z prośbą o przekazanie dowolnej wielkości darowizny, a tym samym wsparcie naszej Fundacji. Z góry serdecznie dziękujemy.