Dwa lata z życia Fundacji | Fundacja PSI LOS

Oficjalny Partner Medialny Fundacji Psi Los


Kwota:

Regulamin przekazywania darowizn

Kwota:

01_kalendarz

We czwartek, 22 września 2011 roku Fundacja Psi Los została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym otrzymując numer 0000396864. Od tego momentu mogła rozpocząć szeroko zakrojone działania mające na celu poprawę losu bezdomnych i potrzebujących pomocy zwierząt.

Powołując do życia Fundację Psi Los prawdopodobnie nikt nas nie spodziewał się jak bardzo będziemy potrzebni, jak dużym zaufaniem obdarzą nasz Darczyńcy, jak wiele nieobojętnych na los bezdomnych i potrzebujących opiekunów zwierząt zwróci się do nas z prośbą o pomoc lub wsparcie. Nikt z nas nie podejrzewał, że nasza działalność zostanie tak szybko zauważona i doceniona nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce.

14_kalendarz

Dzięki pomocy nieocenionych Darczyńców w ciągu minionych dwóch lat udało się wesprzeć między innymi krakowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt, które otrzymało od nas ultradźwiękowy skaler do usuwania kamienia nazębnego czworonożnym pacjentom, weterynaryjny kardiomonitor czyli urządzenie pozwalające monitorować najważniejsze funkcje życiowe zwierząt w trakcie zabiegów operacyjnych, a także siano służące do zabezpieczenia podopiecznych przed niskimi temperaturami otoczenia, karmę, leki, smycze oraz obroże.

07_kalendarz

Nasze działania nie ograniczyły się wyłącznie do pomocy krakowskiemu schronisku. Dzięki wsparciu Darczyńców przekazaliśmy wiele ton karmy zwierzętom bytujących w schroniskach oraz przytuliskach, przez ponad sześć miesięcy zaopatrywaliśmy w pożywienie siedemnaście psów bytujących we wsi Błogosław, których opiekun znalazł się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Pomogliśmy wielu opiekunom zwierząt, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

08_kalendarz

Kilka miesięcy po powołaniu do życia Fundacji nawiązaliśmy bardzo owocną i długotrwałą współpracę z Międzynarodową Bazą Danych SAFE-ANIMAL, dzięki nawiązaniu współpracy w ciągu niecałych dwóch lat, podczas organizowanych cyklicznie akcji czipowania całkowicie bezpłatnie oznakowaliśmy elektronicznie (zaczipowaliśmy) ponad czterysta zwierząt. Wszystkie z nich zostały bezpłatnie zarejestrowane w bazie SAFE-ANIMAL. Na naszych stronach internetowych uruchomiliśmy formularz umożliwiający przeprowadzenie bezpłatnej rejestracji (on – line) zaczipowanych zwierząt – do tej pory skorzystało z niego kilkuset Internautów.

10_kalendarz

Zaangażowaliśmy się także w szeroko pojęte działania mające na celu zmniejszenie zjawiska bezdomności zwierząt. Na początku maja 2012 roku rozpoczęliśmy ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem „Prawdziwa przyjaźń jest za darmo”, na plakatach oraz billboardach mieszkańcy całej Polski mogli zobaczyć wizerunki znanych osoby, które w towarzystwie adoptowanych zwierząt namawiały do przygarniania czworonogów ze schronisk.

11_kalendarz

Na stronach internetowych Fundacji oraz na prowadzonym przez Fundację Psi Los portalu miłośników zwierząt „Chwila dla Pupila” wielokrotnie publikowaliśmy ogłoszenia o zaginionych lub szukających nowego opiekuna czworonogach. Zamieszczone anonsy nie dotyczyły wyłącznie zwierząt z Krakowa lub okolic, o publikację ogłoszeń zwracali się do nas Internauci z wielu miast Polski.

12_kalendarz

Wraz z behawiorystami, szkoleniowcami i trenerami opracowaliśmy zestawienie najczęściej występujących problemów wychowawczych i niepoprawnych (niechcianych) zachowań na które natrafić może każdy właściciel czworonoga. Wszystkim problemom towarzyszą sugestie wyjaśniające, z czego problemy te mogą wynikać i w jaki sposób można je rozwiązać.

09_kalendarz

W ciągu ostatnich 24 miesięcy zorganizowaliśmy wiele zbiórek mających na celu zebranie środków przeznaczonych na pokrycie kosztów leczenia, zabiegów operacyjnych, sterylizacji, kastracji oraz diagnozy chorych zwierząt. Dzięki tego rodzaju akcjom udało się między innymi pokryć koszty leczenia paliatywnego psa asystującego osoby niepełnosprawnej oraz opłacić szkolenie jego następcy, wesprzeć zabiegi operacyjne oraz rehabilitację psa dogoterapeuty, zdiagnozować nieuleczalną chorobę owczarka z Wrocławia, opłacić hotele i koszty leczenia kilkudziesięciu zwierząt, które dzięki otrzymanej pomocy mogły powrócić do zdrowia i cieszyć się życiem.

13_kalendarz

Nasze działania nie zawsze kończyły się „Happy Endem”. Przez okres dwóch lat kilka czworonogów pomimo szeroko zakrojonej pomocy odeszło za „tęczowy most”. Niektóre z nich nadal szukają odpowiedzialnego opiekuna, lub tak jak niesforny Golden Retriever imieniem Wigo nadal mieszkają w hotelach, ośrodkach socjalizacji lub bytują w schroniskach z gasnącą w oczach nadzieją na lepsze jutro.

06_kalendarz

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy zaufali naszej Fundacji, którzy wspierali nas na duchu, reagowali na nasze apele z prośbą o pomoc i wsparcie, regularnie pomimo kryzysu przekazywali darowizny przeznaczone na pomoc potrzebującym czworonogom – bez Was Drodzy Państwo nie moglibyśmy istnieć i pomagać.

16_kalendarz

Serdecznie dziękujemy wszystkim Wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, którzy niejednokrotnie pomagali naszej Fundacji w organizowaniu koncertów, zbiórek charytatywnych i innych przedsięwzięć służących poprawie losu bezdomnych zwierząt.

15_kalendarz

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, które pośrednio lub bezpośrednio brały udział w rozwijaniu naszej Fundacji, wspierały nas pomysłami, dobrym słowem oraz oferowały upusty podczas dokonywania zakupów lub przekazywały przedmioty darowizny.

05_kalendarz

Serdecznie dziękujemy Międzynarodowej Bazie SAFE-ANIMAL za pomoc w przygotowaniu wielu akcji darmowego czipowania czworonogów, za bezpłatne przekazanie zestawów do elektronicznego znakowania (mikroczipów) oraz wielu materiałów informacyjnych dzięki którym każdy zainteresowany mógł zapoznać się wieloma cennymi informacjami dotyczącymi znakowania zwierząt.

04_kalendarz

Serdecznie dziękujemy portalowi INTERIA.PL który na swoich stronach internetowych wielokrotnie publikował informacje dotyczące Fundacji Psi Los, organizowanych przez nas akcji oraz zbiórek darów.

03_kalendarz

Serdecznie dziękujemy Radiu Kraków za medialne wsparcie naszej Fundacji, możliwość dwukrotnego wzięcia czynnego udziału w organizowanych „Marszach Jamników”, za możliwość współtworzenia cotygodniowej audycji „Klinika Zdrowego Chomika oraz okazane nam zaufanie.

18_kalendarz

Serdeczne podziękowania dla pani Anny Górny Kłosińskiej oraz wszystkich pracowników sklepu zoologicznego, gabinetu rehabilitacji i salonu piękności zwierząt KARUSEK za wszelką oferowaną naszej Fundacji pomoc i wsparcie naszych podopiecznych.

17_kalendarz

Serdeczne podziękowania dla pani Anny Kaszuby Dębskiej wielbicielki i miłośniczki zwierząt za pomoc w organizacji kameralnych spotkań w klimatycznych wnętrzach Café Szafé, podczas których można było nie tylko adoptować czworonoga, przekazać dary dla najbardziej potrzebujących, niechcianych i porzuconych zwierząt, ale także przeżyć niezapomniane chwile, których dostarczali zaproszeni goście specjalni – artyści, muzycy, piosenkarze i aktorzy.

02_kalendarz

Po kliknięciu w powyższy link zostaniecie Państwo przekierowani na stronę zawierającą kalendarium z dwóch lat życia Fundacji Psi Los. Znajdziecie tam Państwo zestawienie kilkudziesięciu wybranych dokonań naszej Fundacji.