Czy psiak imieniem Wigo znajdzie odpowiedzialnego opiekuna? – ciąg dalszy… | Fundacja PSI LOS

Oficjalny Partner Medialny Fundacji Psi Los


Kwota:

Kwota:

Czy psiak imieniem Wigo znajdzie odpowiedzialnego opiekuna? – ciąg dalszy…

Pod koniec października 2012 roku do Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafił Golden Retriever imieniem Wigo. Psiak został zrzeczony przez swojego opiekuna po tym jak ugryzł podczas próby odbierania zabawki. W schronisku Wigo zachowywał się wzorowo, nie przejawiał agresji, jego zachowanie było całkowicie prawidłowe. Psiak bardzo szybko zyskał sympatię pracowników oraz wolontariuszy schroniska. Był regularnie wyprowadzany na spacery.

Na początku grudnia poznaliśmy psiaka osobiście, wiele razy bawiliśmy się z nim na schroniskowych wybiegach. Po przeprowadzonym wywiadzie z pracownikami schroniska postanowiliśmy pomóc w znalezieniu mu nowego, odpowiedzialnego opiekuna. W połowie grudnia na naszych stronach internetowych zamieściliśmy informację o przebywającym w krakowskim schronisku Goldenie do adopcji więcej…

Na początku 2013 roku psiakiem zainteresowała się Fundacja Warta Goldena, której przedstawiciel skontaktował się z opiekunem Wigo starając się dowiedzieć jak najwięcej o przeszłości czworonoga. Po skompletowaniu informacji ogłoszenia o Wigo pojawiły się na stronach internetowych i forach Warty Goldena.

W drugiej połowie stycznia 2013 roku pani Michalina (Warta Goldena) przyjechała do schroniska na ul. Rybną, aby osobiście porozmawiać z pracownikami schroniska i na żywo poznać „niesfornego” pupila, który natychmiast zyskał jej sympatię. Jeszcze tego samego dnia Fundacja Warta Goldena, która specjalizuje się w bezinteresownej pomocy Goldenom w potrzebie (także tym, z nieciekawą przeszłością) rozpoczęła poszukiwanie domu tymczasowego do którego mógłby trafić Wigo.

W ciągu wyjątkowo krótkiego czasu udało się znaleźć dla psiaka dom tymczasowy. W dniu 2 lutego br. Wigo został adoptowany z krakowskiego schroniska i przewieziony do Katowic. Wszystko wskazywało na to, że jego historia dobrze się zakończy. Niestety tego samego dnia niesforny Golden z niezrozumiałych powodów ugryzł swojego tymczasowego opiekuna.

W konsekwencji tego zdarzenia psiak powrócił do krakowskiego schroniska i zgodnie z obowiązującymi przepisami w okresie od 2 do 16 lutego przechodzi tzw. obserwację pod kątem wścieklizny.

Fundacja Warta Goldena wraz z Fundacją Psi Los postanowiła dać czworonogowi kolejną szansę na nowe życie. W porozumieniu z kierownictwem schroniska ustalono, że po okresie obserwacji psiak zostanie ponownie adoptowany, opuści krakowskie schronisko i trafi pod opiekę obu Fundacji.

Wspólnymi siłami zdiagnozujemy Wigo, a następnie umieścimy go w hotelu pana Marka Młodzińskiego (Bogatynia), który specjalizuje się w socjalizacji psów wykazujących agresywne zachowania.

W chwili obecnej poszukujemy osób, które pomogą nam w przewiezieniu Wigo z Krakowa do Bogatyni. Na zorganizowanie przewozu i znalezienie osób o wielkim sercu, które pomogą nam w tym przedsięwzięciu mamy czas do 17 lutego br. Osoby, które mogą pomóc prosimy o kontakt z Fundacją Warta Goldena mail: michalina@wartagoldena.org.pl lub z Fundacją Psi Los mail: kontakt@psilos.org

Nie ukrywamy, że koszt zdiagnozowania i utrzymania czworonoga w hotelu jest wysoki, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Wierzymy, że i tym razem Darczyńcy nie zawiodą i wspólnymi siłami uratujemy kolejne psie życie…

Osoby, które zechcą przekazać dowolnej wielkości darowiznę przeznaczoną w całości dla Wigo mogą to zrobić na wiele sposobów, jednym z nich jest bezpośredni przelew na jeden z podanych poniżej rachunków bankowych.

.
.

Fundacja Warta Goldena
00-355 Warszawa
ul. Tamka 49/11

Bank: Volkswagen Bank Polska S.A.
Nr rachunku: 45 2130 0004 2001 0576 8023 0001
Tytuł wpłaty: WIGO
.
.

.
.
Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej
30-071 Kraków
ul. Rolnicza 4/23

Bank: PEKAO S.A.
Nr rachunku: 45 1240 1431 1111 0010 4203 5193
Tytuł wpłaty: WIGO

.

Darowiznę przeznaczoną w całości na zdiagnozowanie i opłacenie specjalistycznego hotelu dla Wigo możecie Państwo przekazać za pomocą szybkich przelewów bankowych realizowanych przez Dotpay za pomocą formularza znajdującego się poniżej.

.

Wpłać darowiznę przeznaczoną w całości na pomoc dla
Goldena imieniem Wigo

Wpisz kwotę darowizny:

Za przekazaną darowiznę serdecznie dziękujemy


Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

Aby przekazać darowiznę za pomocą PayPal prosimy kliknąć w poniższy baner.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu utworzonym
na portalu społecznościowym Facebook

Wigo mógłby grać w reklamach. Błyszcząca puszysta sierść – wystarczy zamknąć oczy, aby zobaczyć go biegnącego po łące z uśmiechem na pysku. Mógłby stać się ulubieńcem wielu rodzin szukających czworonożnego przyjaciela. Psiak ma wilczy bilet do adopcji – gryzie. Wierzymy, że Wigo można nauczyć prawidłowych zachowań. Osoby, które zechcą wspomóc jego socjalizację zapraszamy na stronę Internetowej Platformy Pomagania. więcej…

Ciąg dalszy historii niesfornego Goldena imieniem Wigo
znajdziecie <TUTAJ>