Tora – Amstaf Mix – wiek 5 lat – pilnie szuka domu – P72/05/11 | Fundacja PSI LOS

Oficjalny Partner Medialny Fundacji Psi Los


Kwota:

Regulamin przekazywania darowizn

Kwota:

Tora – Amstaf Mix – wiek 5 lat – pilnie szuka domu – P72/05/11

Tora, pięcioletni mix amstafa, trafiła do schroniska w połowie maja 2011 roku; właścicielka zrzekła się jej z powodu braku środków na leczenie. „I tu jest pies pogrzebany” – Tora cierpi na atopię, rodzaj uogólnionej alergii, prowadzącej do ran na skórze i wielkiego cierpienia. Suczka uwielbia ludzi i przebywanie z nimi, jest bardzo przyjazna i łagodna, z wielką cierpliwością znosi wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, niestety nie lubi innych zwierząt. Ze względu na nadchodzącą zimę Tora rozpaczliwie szuka ciepłego domu; nie można jej założyć kubraczka chroniącego przed chłodem, a co więcej jest uczulona na słomę, która ociepla jej budę. Pomimo starań, schroniskowi opiekunowie nie są w stanie zapewnić jej warunków i zabiegów jakich wymaga:
- ciepła
- regularnych kąpieli w leczniczym szamponie
- dobrej jakości karmy hypoalergicznej
- suplementów diety (kwasy omega)

Tora musi regularnie przyjmować Cyklosporynę, miesięczny koszt kuracji to 250 złotych, niestety zapas tego leku dla Tory już się kończy. Stan jej skóry prawdopodobnie uległby znacznej poprawie również dzięki wysokospecjalistycznej, weterynaryjnej karmie hypoalergicznej; tym razem koszt miesięczny to około 270 złotych.

W związku z tym, że należy do rasy bardzo wrażliwej na chłód, a w schronisku nie jest możliwe odpowiednie zabezpieczenie jej na czas mrozów, suczce grozi wielkie niebezpieczeństwo.

Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo znaleźć dom dla Tory, gdyż nowy właściciel wraz z opieką nad tą uroczą psiną będzie musiał też wziąć na siebie koszty jej utrzymania. A jednak mamy nadzieję…

Jeśli ktoś z Państwa posiada wyżej wymienione artykuły i mógłby podarować je Torze lub chciałby zakupić je dla niej, prosimy o kontakt z nami.